Eesti Rahva Muuseumi direktori Krista Aru tervitus

Krista Aru

Rõõmsat Eesti Rahva Muuseumi juubelinädalat! Eesti Rahva Muuseumi 100. aastapäeva juubelinädal tuleb rõõmus ja tegus. Esmaspäev, 13. aprill, algab teaduskonverentsiga, millel arutletakse kultuurilise mitmekesisuse ja muuseumi võimaluste üle. Kell 17 esitleb ERM oma uusi väljaandeid: rohke fotomaterjaliga illustreeritud ajalooraamatut, muuseumi esimese direktori Ilmari Mannise monograafiat Eesti rahvarõivastest, muuseumi 52. aastaraamatut, ajakirja Akadeemia erinumbrit ja Eesti Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogu juubeliraamatut.

ERMi näitusemajas avatakse näitus “Rahva muuseum. ERM  1oo, Raadil näitus ERMi plakatitest ja Raadi ajaloost, Postimuuseumi ruumides näitus rahvarõivastest postkaartidel ja markidel ning Kirjandusmuuseumis ERMi trükistest 1940. aastani.     

Teisipäeva hommikul kell 10 tutvustame  Rüütli tänaval, Postimuuseumi ruumides, ERMile pühendatud postmarki, esimese päeva ümbrikut ja esimese päeva templit.

Samal päeval kell 16 avab Vabariigi President Luunja sillal Võnnu ja Tartu-Maarja kihelkonna algust tähistavad sildid. Ajalooliste kihelkonnapiiride märkimine, mis peaks tugevdama rahva kodukohatunnet ja ühtehoidmist ning toimub Maanteeameti toetusel, algab ERMi asutamispäeval ning jõuab lõpule 2010. aastal. 

15. aprillil on ERMis ja Eesti Kirjandusmuuseumi arhiivides lahtiste uste päevad, kõik külalised on teretulnud. Tehakse esimesi kokkuvõtteid suurest kogumisaktsioonist “Kingi muuseumile päev oma elust!”, toimuvad giididega näituse- ja fondikülastused.

Eesti Pank esitleb kell 12 ERMi näitusemajas rahva muuseumi 100. aastapäevaks valminud hõbedast 10-kroonist kodarraha. Kell 15 on pidulik juubelinäituse avamine Eesti Kirjandusmuuseumis.

ERM tänab kõiki oma sõpru ja toetajaid!

Palju õnne meie kõigi muuseumile!

Krista Aru

Eesti Rahva Muuseumi

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht