Eesti Rahva Muuseum kutsub tähistama taasiseseisvumispäeva Raadil

Liisi Toom

Eesti Rahva Muuseum kutsub kõiki taasiseseisvumispäeval Raadile. Päeval toimuvad Raadi pargis loodusretked giidi saatel, kell 20 algab kontsert „Helimaalid“, kus esinevad muusik Peeter Rebane ning loodusemees ja ajakirjanik Peeter Ernits.

Muusik Peeter Rebasele meeldib rännata – metsas, rabas ja mere ääres, külades ning linnades. Nii Eestis kui ka võõrastel maadel. Rännakutel nähtu on ta talletanud fotodele ja püüdnud saadud muljed valada muusikalisse vormi. Tulemuseks on “Helimaalid” – sümbioos fotodest ja muusikast, rännuteedel kogutud ja kohapeal leitud inspiratsioonist.

Peeter Ernits on uurinud nii loomade-lindude-putukate kui inimeste maailma ning tulemuseks on elu ja ühiskonda põnevalt avavad raamatud ja artiklid. Rännumeest Peeter Ernitsat on viinud teed lemmikpaikadesse kodusel Eestimaal ja kaugemal. Helide maailm meie ümber on köitnud tedagi. Nagu ta ise ütleb: „Igal Eesti maastikul on oma ainukordne helimaastik. Olen aastakümneid lauluõpetajana töötanud. Lauluõpetajana kes ei õpeta inimestele mitte laulmist vaid seda, kes ja kuidas laulab. Viimastel aastatel olen üha rohkem tabanud end mõttelt et tänase Eesti küla helimaastik meenutab põhjasõja järgset aega. Kukelaulu kostab haruharva. Kaob ka lehmade ammumine… Kukkedest ja lehmadest tühjaks jäänud koha on hõivanud murutrimmerid…“

Taasiseseisvumispäeval kohtuvad Raadi järve ääres need kaks maailma uudistavat Peetrit, et mõtiskleda elu ja looduse üle Eestimaal. Maal, mis on kaunis ja elus ning mis on meie kangekaelseid iseolemise püüdeid ja omaette olemist kujundanud sama palju kui kaunid kõned ja üllad aated ning mille puhtust hoides lükkasime käima oma riigi taastamise protsessi.

Piletid hinnaga 75 krooni (täispilet) ja 50 krooni (õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele) müügil tund enne ürituse algust Raadi peaväravas. Alla 12 aastastele sissepääs tasuta. Äärmuslike ilmaolude puhul toimub kontsert Raadi jääkeldri musta laega saalis.

Kell 13 ja 18 Raadi mõisa pargis loodusretked „Ilu ja kasu“ Aino Miilmetsa juhtimisel (tasuta). Kogunemine Raadi peavärava juures. Avatud on Raadi pargi näitused.

Teised ERMi hooned 20. augustil suletud.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht