Eesti Rahva Muuseum kutsub ka sel suvel laagrisse “Kirju-mirju Eesti”

Reimo Rehkli

Kes on vanausuline? Mis on suuliim? Kust tulid ja kuhu kadusid baltisakslased? Millest kõnelevad mustrid? Millised on minu juured ja kuidas need mind mõjutavad? Miks teistsuguste juurtega inimesed mõtlevad teistmoodi? Nendele ja paljudele teistele küsimustele leiame 10.–14. juunil 2013 üheskoos vastused linnalaagris „Kirju-mirju Eesti“.

Viiepäevases linnalaagris õpitakse praktilise tegevuse kaudu tundma Eesti kirevat vaimset ja materiaalset kultuuripärandit. Laagri ajal viivad väljasõidud osalejaid tutvuma siinsete omakultuuridega. Sõidetakse külla vanausulistele, setudele ja mulkidele, tutvutakse kohalike traditsioonide eripäradega ning proovitakse ka ise ikooni maalida, lambaid talitada või laastukatust panna. Põneval külaskäigul Ajalooarhiivi tutvume lähemalt allikatega, mille abil me erinevate kultuuride ajaloost teadmisi saame ning paneme omandatu arheoloogilistel väljakaevamistel praktikasse.

Mänguliste päevade vältel õpitakse tundma ka enda juuri, et osata edaspidi märgata ja väärtustada kultuurierinevusi teistes. Erinevate kultuuride mustrid ja värvid, kombed ja traditsioonid omandavad uue värvingu, kui neid mõista.

Laagri korraldab Eesti Rahva Muuseum koostöös Muinsuskaitseameti ja Ajalooarhiiviga. Kõik laagripäevad algavad ja lõpevad Tartu linnas.

Osavõtutasu on 30 € lapse kohta. Tasu sisaldab väljasõitude transporti, lõunat ja töövahendeid.

Laagripäevade kirjeldused ja registreerimisinfo: www.erm.ee/linnalaager2013

Lisainfo: Jaanika Jaanits, koostöövõrgustike koordinaator; Tel 7350 447; E-post jaanika.jaanits@erm.ee

Laagrit toetavad Tartu linn ja Muinsuskaitseamet.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht