Eesti lemmiklaulude tekkelood

Kristel Klaar

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ilmus Valter Ojakääru kogumik „Eesti lemmiklaulude tekkelood. Sada laulu Karl August Hermannist kuni Rein Rannapini”

Igal laulul on oma tekkelugu. Valter Ojakäär on saanud eesti levilaulu käekäiku jälgida ligi kaheksa aastakümmet. Autoril ei olnud kerge teha lauluvalikut: mida võtta, mida jätta. Meie laulupärand on rikas, ent pole ju ühelgi laulul küljes lemmiku silti.

Sada Eestis lauldavat üldtuntud laulu, mis sõelale jäid, on antud ajalises järjestuses, enne vanemad, siis uuemad. Alustuseks sobis Karl August Hermanni laul „Süda tuksub tuks-tuks-tuks”.

Raamatus annab autor põneva ülevaate eesti rahva lemmiklaulude kord sirgest, kord käänulisest teest rahva südamesse ja elavdab seda isiklike meenutustega.

Heliloojate ja laulusõnade autorite tutvustus ei püüa saavutada teatmeteose kõikehõlmavust. Väikeseks mälutoeks on mõne takti pikkused noodinäited ja paar rida laulusõnu.

Autorist: Valter Ojakäär (1923), meie tuntumaid muusikapublitsiste, staažikas pillimees ja helilooja, õppejõud, on teinud aastaid tänuväärset tööd, tutvustades levi- ja džässmuusikat ajakirjanduses, raadios, televisioonis, kirjutades raamatuid ja filmistsenaariume. Paljud meist teavad raadio saatesarja „Helisev kroonika”, on tuttavad noodikogudega „Laulge kaasa!”, lugenud  eesti levimuusika ajaloost raamatusarjast „Vaibunud viiside kaja”, „Omad viisid võõras väes”, „Sirp ja saksofon”, „Oma laulu leidsime üles”. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht