Eesti kunstnikud Heidelbergis

Reet Weidebaum

Pühapäeval, 26.aprillil avas Heidelbergis asuv Galerie Melnikow 11 eesti kunstniku esindusliku grupinäituse "WIR SIND AUS ESTLAND".

Kunstiteadlase Juta Kivimäe sõnul on “Wir sind aus Estland” esimene suurem eesti kaasaegse kunsti väljapanek Heidelbergis. Melnikowi galerii ja Eesti Kunstnike Liidu koostöös valminud näitus tutvustab eesti tänpäeva kunsti läbi erinevate professionaalsete kunstnike loomingu. Esindatud on maal, graafika ja videokunst erinevatelt kunstnike generatsioonidelt: oma töödega on esindatud Jaan Elken, Virge Jõekalda, Riina Kivirüüt, Mall Nukke, Laura Põld, Kaljo Põllu, Mari Roosvalt, Evi Tihemets, Andres Tolts, Sirja-Liisa Vahtra ning Mare Vint.

Näitus toimub Heidelbergi Draamaturu raamprogrammis, Draamaturg toimub 2.-10.maini ning käesoleval aastal on festivali väliskülaline Eesti (www.theaterheidelberg.de).

Näituse avavad Heidelbergi linna kultuurijuht Dr Joachim Gerner ning Eesti kultuuriatashee Reet Weidebaum. Avamisel viibivad kohal kunstnikud Evi Tihemets, Andres Tolts, Mare Vint, Mall Nukke ning Mari Roosvalt. Näitusele on sissejuhatuse kirjutanud kunstiteadlane Juta Kivimäe (Lisas)

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht