Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna köitenäitus „Kalevipoeg“

Solveig Jahnke

10.oktoobrist -15.detsembrini 2010 leiab Fr.R.Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis (Võru, Kreutzwaldi 31) aset Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna köitenäitus "Kalevipoeg". Näituse idee käivitas kirjastuse SE&JS poolt hiljuti välja antud Eesti rahvuseepos „Kalevipoeg“. Eepose üheksateistkümnes trükk kunstnik Andres Tali piltidega ei ole enam kristjanraualik rahvusromantika minevikust.  Kirjastaja sõnul on see Eesti XXI sajandi rahutu ja murelik, peaaegu alati pinges ja eneseotsinguisse süüvinud vähenaeratav sõnumikandja.

Moodsalt kujundatud „Kalevipoeg“ intrigeeris otsima eeposele ka kaasaegset köitelahendust. Kunstnikud said raamatu poognates ning unikaalsed köited loodi käesolevaks näituseks.

Näitusel osalevad nahakunsti osakonna tudengid, endised ja praegused õppejõud: Artjom Babitski, Marina Barinova, Aiste Butleryté, Illu Erma, Anneli Filipov, Külli Grünbach-Sein, Eve Kaaret, Silvi Kalda, Sirje Kriisa, Kadri Kruus-Laurimaa, Ivi Laas, Roman Liiksmann, Mari Maripuu, Lennart Mänd, Kaire Olt, Mirja Pitkäärt, Jaana Päeva, Kertu Rattasepp, Jass Reilent, Stella Soomlais, Naima Suude, Anu Tera, Anne Vainoja, Eneli Valge, Tiiu Vijar, Merle Visak – kokku 26 kunstnikku.

Eksponeeritud on ka Andres Tali illustratsioonid.

Näituse kujundas osakonna juhataja professor Lennart Mänd ja see oli esmakordselt avatud Hop galeriis Tallinnas 26. juunist 6. juulini 2010.aastal.

Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakond sai alguse 1917. aastal, kui Eduard Taska avas Tallinna Kunsttööstuskoolis, praeguse Eesti Kunstiakadeemia eelkäijas, köite- ja kartonaaźi töökoja. Hetkel saab Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonnas omandada rahvusvaheliselt atesteeritud akadeemilist kõrgharidust nahakunsti, aksessuaari- ja köitedisaini erialal. Õppekavas jagunevad erialaained kaheks põhivaldkonnaks: köite- ja aksessuaariprojektideks. Viimastes tegeletakse lisaks kotidisainile ka jalatsite, peakatete ja kinnastega. Kahe põhisuuna vahele mahuvad erinevad vormi- ja materjalitehnoloogiad, probleemist lähtuvad disainiülesanded, erinevad teoreetilised kursused  ja valikained.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht