Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Maaülikooli doktorantide muinsuskaitse ja restaureerimise teemalised artiklid koondati kogumikuks

Ave Randviir

Artiklikogumik “Aeg ja ruum: uue muinsuskaitse poole” sai alguse 2006/07 õppeaastal prof Juhan Maiste poolt läbi viidud muinsuskaitse ja restaureerimise erialaseminarist. Kogumiku autorite eesmärgiks on lahata konkreetseid muinsuskaitse ja restaureerimise valdkonna probleeme aja ja ruumi kontseptsioonidest lähtuvalt. Sissejuhatavas essees märgib Juhan Maiste, et autorid tegelevad “otsinguga, mis on suunatud uue paradigma leidmisele. Uuele mõtlemisele, mis vabastaks muinsuskaitse omaenese diskursuslikust suletusest, tooks piiritletu kõrvale piiramatu ja maailma kogu selle terviklikkuses hõlmava muinsuskaitse kontseptsiooni.” Artiklite aines ulatub arhitektuurist klaasini, vanalinnast kaasaegse kunstini ning parkidest hällitrükisteni.

168-leheküljeline kogumik on eesti keeles, inglisekeelsete resümeedega. Raamatu on kujundanud Andres Tali, toimetanud Anneli Randla.
Eesti Kunstiakadeemia toimetised 19. Muinsuskaitse ja restaureerimise osakonna väljaanded 4. Eesti Kunstiakadeemia, 2009.
ISBN 978-9985-9841-9-2

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht