Eesti Kunstiakadeemia avab oma platsil Kuupmeetri Galerii

Solveig Jahnke

Esmaspäeval, 5. septembril kell 17.00 avatakse Eesti Kunstiakadeemia Tartu mnt 1 platsil Kuupmeetri Galerii. Kuupmeetri-suurusel  näitusepinnal hakkavad oma töid eksponeerima Kunstiakadeemia tudengid.

Minimaalsel näitusepinnal kehtivad kõik näituseruumile esitatavad tingimused – valgustus, temperatuur, ventilatsioon, võimaldades linnaruumis näidata ka selliseid teoseid, mida tehnillistel parameetritel muidu välitingimustes eksponeerida ei saaks. Galerii jõudis Tallinnasse EPAC (Euroopa Avaliku Ruumi Kunstikeskus) ja EKA skulptuuri- ja installatsiooniosakonna koostööprojekti raames.

Kuupmeetri Galerii avatakse Taavi Rei videoinstallatsiooniga

“RUUMI SERV”

Töö kohta ütleb autor: “Ruum mõjutab jalgpalli liikumist ning loob oma kindlad piirid.  Enam ei saa rääkida mängija kontrollist palli liikumise üle nagu see on võimalik avaral väljakul  – toimub justkui positsioonide vahetus, kus asjade kulgu hakkab dikteerima väike ruum oma kindlate parameetritega.”

Taavi Rei (1992) õpib installatsiooni-ja skulptuuri osakonna II kursusel. Teos valmis Taavi Talve juhendatud kursusel “Ruumipraktikad”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht