Eesti Fotokunstimess 2013 algab reedel

Reedel, laupäeval ja pühapäeval, 25. – 27. oktoobril saab Eesti Fotokunstimessil Telliskivi Loomelinnakus tutvuda fotokunstnike hiljutise loominguga ja soovi korral teoseid osta. Näitus-väljapanekut täiendavad põnevad töötoad, loengud ja giidituurid.

Eesti Fotokunstimess toimub Fotokunstnike Ühenduse Foku eestvedamisel tänavu neljandat korda.

“Fotograafia on üks kiiremini arenevaid kunstivorme kogu maailmas ja ka Eestis,” ütles Foku juhatuse liige ja fotokunstimessi projektijuht Helen Melesk. “Eesti fotokunsti tasub koguda ja messil on

suurepärane võimalus sellega algust teha ning vajadusel asjatundjatelt nõu küsida.”

Fotokunstimessi põhiväljapanekus on valik 25 kunstniku teoseid. Lisaks saab vaadata ja osta kunstnike fotoraamatuid ning Tallinna Fotokuu trükiseid. Messi vältel on võimalus osaleda töötubades,

giidiekskursioonidel ja loengutes.

Osalevad kunstnikud: Alan Proosa, Anna-Stina Treumund, Arne Maasik, Diana Tamane, Flo Kasearu, Helen Melesk, Helina Kõrm, Herkki Erich Merila, Ivar Veermäe, Kalev Vapper, Karel Koplimets, Krista Mölder,

Kristiina Hansen, Madis Katz, Maido Juss, Paco Ulman, Paul Kuimet, Peeter Laurits, Reimo Võsa-Tangsoo, Renee Altrov, Sigrid Viir, Tanja Muravskaja, Terttu Uibopuu, Tõnu Tunnel, Triin Rebane.

Eesti Fotokunstimess on osa Tallinna Fotokuu 2013 põhiprogrammist. Festivali eestvedaja Foku eesmärgiks on arendada ja tutvustada kaamerapõhist kunsti ja visuaalkultuuri nii Eestis kui ka välismaal.

Koduleht: www.fotokuu.ee

NELJAPÄEV, 24. OKTOOBER

(Avamine, sissepääs kutsetega)

18 LOENG-SEMINAR: Kuidas osta fotokunsti?

Järgneb Eesti Fotokunstimessi pidulik avamine ja ArtProofi noore kunstniku stipendiumi võitja väljakuulutamine.

REEDE, 25. OKTOOBER
Näitus-väljapanek avatud kl 11 – 20

16 GIIDIEKSKURSIOON

Eesti Fotokunstimessil on võimalus vaid kolme päeva jooksul vaadata näitust 25 Eesti tunnustatud fotokunstniku värskest loomingust. Soovitame alustada väljapanekuga tutvumist giidituuril, mis annab inspiratsiooni teoste lahti mõtestamiseks ja pakub sissevaadet kunstnike tööprotsessidesse.

17 – 19 TÖÖTUBA: Kuidas teha näitust?

Miks suurelt trükkimine pole alati parem kui postkaart? Miks läikiv pole alati parem kui matt? Fotokunstnik Tõnu Tunnel ja professionaalse fotolabori ArtProof esindaja Taavi Rekkaro räägivad fotoprojekti vormistamisest alates materjali toimetamisest kuni lõppviimistluseni. Juttu tuleb erinevatest trükitehnoloogiast ja fotomaterjalidest. Osalejatel on ainulaadne võimalus näha kunstniku teekonda mõttest näituseni ning küsida nõu omaenese fotoprojekti vormistuse kohta.

Osalemine tasuta, kohtade arv on piiratud. Registreerumine: info@fotokuu.ee

LAUPÄEV, 26. OKTOOBER
Näitus-väljapanek avatud kl 11 – 20

Registreerumine ja lisainfo: http://www.fotoluks.ee/

10 – 11.30 TÖÖTUBA: The Beginnings

Töötuba fotograafidele, kes planeerivad oma esimest stuudiot või on stuudiotehnika just soetanud. Mis on esimesed olulised sammud stuudiofotograafi töös? Tomas Kauneckas tutvustab erinevaid tehnikaid.

12 – 13.30 TÖÖTUBA: Moefotograafia

Tomas Kauneckas räägib oma kogemusest moefotograafias ning näitab tehnikaid stuudiovalgustusega töötamiseks. Kauneckas’i fotojutustused on ilmunud maailmakuulsates moeajakirjades nagu L’Officiel,

Cosmopolitan, Elle.

15 – 16.30 TÖÖTUBA: Reklaamfotograafia

Tomas Kauneckas räägib oma kogemusest reklaamfotograafias ning näitab, kuidas sünnib hea reklaamfoto. Tänud viimase üheksa aasta koostööle suurte reklaamiagentuuride ning tippbrändidega on Tomase kogemus esmaklassiline.

16.30 GIIDIEKSKURSIOON

PÜHAPÄEV, 27. OKTOOBER
Näitus-väljapanek avatud kl 11 – 18

15.00 GIIDIEKSKURSIOON

16 – 17.30 KURAATORILOENG: Uus dimension Jaapani fotokunstis.

Jaapani kuraator Mikiko Kikuta räägib avalikus piltidega illustreeritud loengus Eesti Fotokunstimessi külastajale Jaapani kaasaegses fotokunstis viimasel kümnendil toimunud arengutest.

Osalemine tasuta. Loeng toimub inglise keeles.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht