Eesti ekspositsioon 12.Veneetsia arhitektuuribiennaalil

Kaire Pärnpuu

29. augustist kuni 21. novembrini 2010 leiab Veneetsias aset arvult 12. rahvusvaheline arhitektuuribiennaal. Biennaali üldkuraator, Jaapani arhitekt Kazuyo Sejima, on näituse üldteemaks valinud „Inimesed kohtuvad arhitektuuris“ („People meet in architecture“).

27. augustil kell 16.00 avatakse Artiglierie dell`Arsenales 12. Veneetsia arhitektuuribiennaali raames Eesti ekspositsioon 100 MAJA/HOUSES. Näitus tutvustab läbi suuremõõtmelise maketi, slaidiprogrammi ja video sadat eesti arhitekti projekteeritud eramut. Näituse põhiideeks on tutvustada siinset arhitektuuriloomet läbi ühe kitsama valdkonna. Eesti üheks silmapaistvaks erisuseks võrreldes muu Euroopaga on eramuarhitektuuris prevalveeriv unikaalloomingut eelistav suhtumine. Eramuid on siinses arhitektuurikirjanduses korduvalt kutsutud hellitlevalt „eesti arhitektuuri kvaliteedimärgiks“.

Eesti ekspositsiooni ettevalmistades sai üheks eesmärgiks tuua välja nn kataloogimajade ja unikaalprojekti põhjal valminud eramute vaheline suhtarv. Võib oletada, et vaid kuni 10% siinsetest eramutest on nn kataloogimajad. Ülejäänud 90%-st tõuseb esile arvestatav hulk kvaliteetset ehituskunsti.

Näitusega kaasneb rohke pildimaterjaliga 250-leheküljeline kataloog, kuhu on kokku kogutud sada näitusele valitud eramut ning teemat avardavad tekstid.

Näituse autoriteks on arhitekt Kalle Vellevoog, sisearhitekt Tiiu Truus, graafiline disainer Martin Pedanik ja arhitektuuriteadlane Karen Jagodin.

Eesti ekspositsiooni korraldaja on Eesti Arhitektuurikeskus, toetajad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht