Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub külla

Arhitektuurimuuseum

Eesti Arhitektuurimuuseum pakub erinevaid võimalusi meid ümbritseva linnaruumiga tutvumiseks ja selle mõtestamiseks. Eesti Arhitektuurimuuseumi haridusprogrammid, ekskursioonid ja videotunnid on hea võimalus saada ülevaade põhiliselt Eesti arhitektuuriga seotud teemadest ja nii meid ümbritsevas keskkonnas paremini orienteeruda. Miks mitte kasutada suurepärast võimalust pakkuda koolitunnile vaheldust otse Tallinna kesklinnas!

Videotunnid

EAM-i videokogu pakub huvitavaid filme nii Eesti kui maailma arhitektuuri ajaloo ning kaasaegse arhitektuuri teemadel. Võimalus on täita temaatilist töölehte ning arutleda olulisemate filmis esinenud teemade üle. Kestus 45-60 minutit.

Ekskursioonid

EAM pakub üldekskursiooni, mis on mõeldud kõigile soovijatele. See tutvustab Rotermanni soolalao ja Eesti Arhitektuurimuuseumi ajalugu, samuti saab kiire ülevaate püsiekspositsioonist ning näitustest. Kestus 45-60 minutit.

EAM pakub ka teemaekskursioone, mis tutvustavad EAMi enda korraldatud vahelduvaid näitusi. Kestus 45-60 minutit.

Haridusprogrammid

EAM pakub mitmeid haridusprogramme, mis on mõeldud õpilastele kõikidest kooliastmetest ja kohaldatakse vastavalt vanusegrupile. Muuseumi püsiekspositsioonil põhinevad haridusprogrammid koosnevad aktiivsest ekskurisoonist/vestlusest õpilastega ning praktilisest ülesandest (joonistamine, töölehe täitmine, meisterdamine vms). Programmid ei eelda eelteadmisi, vaid pakuvad vestlusi ümbritseva keskkonna teemadel. Haridusprogrammid kestavad 60 minutit

 Haridusprogrammide kirjeldused:

Ruum meie ümber (algklassidele)

Kas ruumil on otsa ja äärt, mis piirab ruumi, millises ruumis on hea olla? Milline on  minu “ruum”? Kuidas sünnib arhitektuur, kes on arhitekt ja miks on maju üldse vaja?

Makett kui arhitektuurimeedium (kõikidele vanusegruppidele)

Kuidas läbi aegade on makette valmistatud? Miks on vaja maketti? Mis materjalidest on võimalik makette valmistada?

Mis on kodu? Kus on kodu? (kõikidele vanusegruppidele)

Mis teeb kodust kodu ja millises kodus hea elada? Kas seda mõjutab ka arhitektuur,  või on hea “pesa” võimalik tekitada igale poole. Vaatame kuidas elasid inimesed  keskajal, kuidas on elanud rikkad ja vaesed aegade jooksul ning räägime, millised  on kaasaegsed kodud. Räägime ka ühest arhitekti kodust. (Programmi esimesest poolt näitlikustab pildiesitlus, mille juures arutletakse erinevate ajalooliste kodutüüpide üle. Alates 20. sajandist jätkub programm maketikogu põhjal.)

Tallinn – linn mis ei saa kunagi valmis (põhi- ja keskkoolile)

Kuidas on Tallinn kujunenud ja millised on olnud olulisemad arenguetapid.

Mis teeb Tallinna koduseks, hubaseks, külmaks või koledaks… Mida me arvame  ümbritsevast keskkonnast. Kõige  uuemast arhitektuurist ja viimastest muutustest pealinnas.

Arhitektuuristiilid (põhi- ja keskkoolile)

Arhitektuuri kujunemist ja muutumist on läbi aegade iseloomustatud stiilidega.  Tutvume erinevate arhitektuuristiilide ja nende iseärasuste ning põhimõistetega. (Antud programm toimub kuni 20.sajandini loengu versioonis, Alates 20. sajandist toimub programm maketikogu põhjal.)

Eesti funktsionalism (põhi- ja keskkoolile)

Kust said alguse valged karbid ja kuhu kadusid majadelt katused? Mis teeb majast  funktsionaalse ja kuidas on arhitektid

EAM-i hinnad on suhteliselt sõbralikud. Haridusprogramm maksab õpilase kohta 0,50 eurosenti. Ekskursioonidel lisandub piletihinnale ka giiditasu 10 EUR/ õpilasgruppidele 6 EUR. Ekskursioonid, haridusprogrammid ja videotunnid tuleb ette tellida vähemalt kolm päeva enne nende toimumist! e-postiga info@arhitektuurimuuseum.ee, faksil 625 7003 või telefonidel 625 7007; 625 7000

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht