Eesti Ajaloomuuseumi näitus “PÜHA.SÜGIS” Tartu armastusfilmide festivalil Tartuff

Reti Meema

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi fotonäitust „PÜHA.SÜGIS“  Veiko Õunpuu filmide “Sügisball” ja “Püha Tõnu kiusamine” võtteperioodist saab vaadata 6.-11. augustini 2012 Tartu Raekoja platsil asuvas Pauligi kohvitelgis.

Eksponeeritud on valik fotograafide Andres Haabu, Gabriela Liivamägi, Kaarel Nurga ja Vahur Puigi piltidest.

Filmimuuseumi algatusel kokkupandud näitusel on fotodele jäädvustatud salapäraseid hetki võtteperioodist kui kaamera parasjagu ei filminud ja näitlejad valmistusid järgmiseks stseeniks või jäid kaadrisse hoopis filmitegijad ise. Fotonäitus toob nähtavale kaadritaguse maailma ja “seisundid”, mis filmi tehes näitlejaid ja kogu võttegruppi paratamatult tabasid. “Sügisballi” võtteperiood kestis 2006. aasta oktoobrist novembri lõpuni. Mängufilmi “Püha Tõnu kiusamine” filmiti aprillist novembri lõpuni 2008.

Näituse esmaesitlus toimus 2010. aastal. Näituse meeskond: Anari Koppel, Vahur Puik, Tiina Vint. Kujundaja: Hanna Tiidus. Teostus: IN Print.

TARTUFF on alates 2006. aastast Tartu linnas aset leidev armastusfilmide festival vabas õhus. Filmifestivali keskseks teemaks on armastus ja selle erinevad variatsioonid. Filmiprogrammis on tasakaalus uued ja vanemad filmid, kummardus tehakse klassikutelegi.


Lähemat infot näituste kohta leiate muuseumi veebilehel www.ajaloomuuseum.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht