Eesti Ajaloomuuseumi digitaalarhiiv DIGITEEK on avatud ja MUUSEUMI MUSU üle antud!

Reti Meema

Eesti Ajaloomuuseum tähistas eile oma 149. sünnipäeva ja avas sel puhul muuseumi digitaalsete materjalide arhiivi – Eesti Ajaloomuuseumi Digiteegi.

Digiteek on avalik veebikeskkond, kust leiate pildi, heli- ja videofailid Eesti Ajaloomuuseumi näitustest, üritustest ja muuseumi kogudest.

Hetkel on Digiteegis ligi 3600 faili muuseumi näitustest ja üritustest ning 13 400 faili muuseumi kogudest. Info täieneb iga päevaga ning museaalide pildid varustatakse teabega Muuseumide Infosüsteemist MuIS.

Digiteek muudab lihtsamaks Eesti Ajaloomuuseumi digitaalsete materjalide tellimise. Juhul, kui eraisik, ettevõte jne tellib mõnest esemest, fotost või dokumendist koopia, laetakse see Digiteegi keskkonda üles ja seda saavad edaspidi kasutada kõik soovijad. Piltide ärilisel otstarbel kasutamiseks tuleb allalaadimisõiguse eest tasuda vastavalt muuseumi hinnakirjale.

Paranenud juurdepääsuga digitaalarhiivi DIGITEEK pääseb muuseumi kodulehelt www.ajaloomuuseum.ee.

Olete oodatud tutvuma ja kasutama!

Oma sünnipäeval andis Eesti Ajaloomuuseum üle ka MUUSEUMI MUSU 2012 ehk muuseumi parima sõbra ja partneri auhinna. Sel korral on MUUSEUMI MUSU ajakiri Imeline Ajalugu ja selle peatoimetaja Kadri Bank, kes on andnud suure panuse ajaloo populariseerimisse.  Palju õnne!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht