Eesti Ajaloomuuseum ja Niguliste muuseum kutsuvad soodsalt muuseumisse tähistama pärandiaastat!

Reti Meema

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

TULE JA PANE KOKKU KUULSA FABIAN VON FERSENI RÜÜ SUURGILDI HOONES JA NIGULISTE MUUSEUMIS!

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ja Niguliste muuseum kutsuvad kõiki tähistama pärandiaastat ja otsima näitustelt põnevaid ajaloolisi esemeid. Kaks väärikat Tallinna vanalinna keskaegset hoonet, Suurgildi hoone ja Niguliste kirik, majutavad uhkeid esemeid minevikust. Ja nagu ikka headel sõpradel kombeks, kipuvad ka asjad vahepeal külla minema. Nii on Suurgildi hoone püsiekspositsioonist rändama läinud 17. sajandil Tallinnas sündinud ja siia maetud Rootsi kuningriigi kindralfeldmarssali Fabian von Ferseni kuldbrokaadist surikuub. Muuseumikülastajatel on võimalik see üles otsida Niguliste muuseumi populaarselt näituselt „Ars moriendi – suremise kunst”. Surirüü juurde kuulunud mütsi võib aga näha gildihoone näituseruumis „Asja hing“.

Alates 9. märtsist 2013 pakume võimalust külastada Eesti Ajaloomuuseumi püsinäitust „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” ja Niguliste muuseumi näitust „Ars moriendi – suremise kunst”  tavapärasest soodsama piletihinnaga. Kasutage suurepärast võimalust külastada kahte põnevat näitust Tallinna vanalinnas.

Sooduspileti saab lunastada pärast seda, kui muuseumikülastaja on ühes muuseumis juba käinud: Niguliste muuseumi näituse „Ars moriendi – suremise kunst” piletiga on sissepääs Eesti Ajaloomuuseumi näitusele „VISA HING“ soodushinnaga ja vastupidi. Selleks tuleb kassas näidata tavahinnaga ostetud piletit!  Sooduskampaania kehtib kuni 2. juunini 2013.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone (Pikk 17) hinnad Niguliste muuseumi pileti esitamisel:

Täispilet: 3 eurot (tavahind 5 eurot)

Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele, pensionärile: 2 eurot (tavahind 3 eurot)

Perepilet: 7 eurot (tavahind 9 eurot)

Niguliste muuseumi  (Niguliste 3) hinnad Suurgildi hoone pileti esitamisel:

Täispilet: 2 eurot (tavahind 3,50 eurot)

Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele, pensionärile: 1.20 eurot (tavahind 2 eurot)

Perepilet: 5 eurot (tavahind 7 eurot)

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avatud püsinäitus „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” aitab mõista siin elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi. Ekspositsioon avab Eesti inimeste minevikku põnevate teemaruumide kaudu. Väljapanekul „Asja hing” on teiste eksootiliste ja haruldaste asjade hulgas eksponeeritud mitmeid surmakultuuriga seotud esemeid. Näha saab nii Fabian von Ferseni kuue juurde kuulunud mütsi, kassi sarkofaagi, muumia kätt, vaenlase juustest valmistatud käevõru ja palju muud eksootilist.

Niguliste muuseumi näitus „Ars moriendi – suremise kunst” keskendub kesk- ja varauusaegsele mälestamis-, matuse- ja surmakultuurile, pühendudes eeskätt nende teemade kajastumisele selle perioodi kirikukunstis. Väljapanek kaasab ja seletab lahti Niguliste muuseumis väljas olevaid hauaplaate, epitaafe, vappepitaafe ja teisi sakraalkunsti teoseid. Matusetraditsioonide ja -riituse tavasid ning läbiviimist avavad kultuuriloolised esemed, nagu näiteks erinevad kirstukaunistused alates keskajast kuni 18. sajandini, metallsargad ja matuseregaaliad, mille seas ka 1678. aastal Tallinna toomkirikusse maetud Fabian von Ferseni uhke kuldbrokaadist surikuub.

Tule ja avasta asjade hinge !

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht