Daniel Vaariku raamatu esitlus Rahva Raamatu kaupluses

Varrak

Kirjastus Varrak esitleb esmaspäeval, 14. mail kell 16 Viru Keskuse 4. korrusel Rahva Raamatu kaupluses meediaeksperdi ja ajakirjaniku Daniel Vaariku raamatut ”Praktikaaruanne”, mis on tegeliku elu sündmustel põhinev pöörane retk läbi 1990. aastate Eesti ajalehe- ja raadiotoimetuste.

Esitluse raames peetakse maha vestlusring, kus arutletakse üleminekuaja (ehk üheksakümnendate) eripärasid ja pärandit Eesti ühiskonnas üldiselt ja ajakirjanduses üksiti. Vestlusringis osalevad Priit Hõbemägi, Tiina Kaalep ja Daniel Vaarik. Vestlust suunab Marek Tamm.

“Praktikaaruanne” on kiires tempos lugemine, mis peaks paeluma nii neid, kes armastavad Dovlatovit, kui ka neid, keda huvitab, mis ikkagi päriselt toimub ühe ajakirjandusväljaande toimetuses. Raamatu minajutustaja kirjeldab oma meeleheitlikke ponnistusi uurivaks ajakirjanikuks saamisel ning sel ajal, kui ta otsib vastust küsimusele, miks kõik ikkagi nii läks nagu ta läks, joonistub tema jutustusest välja ainulaadne pilt ühest olulisest muutuste ajastust Eesti Vabariigis. See kõik kokku on korraga nii ülimalt naljakas kui ka lohutamatult kurb.

Daniel Vaarik õppis Tartu Ülikoolis ajakirjandust, kuid on täna laiemale avalikkusele tuntud kui ühiskonnakriitiline ajaveebipidaja. Oma igapäevast leiba on ta teeninud riigiametniku, ettevõtte juhi ning konsultandina. Ta on mõttekeskuse Praxis nõukogu esimees ning 2010. aastal aitas koos teatriga NO99 avalikkuse ette tuua suuretenduse Ühtne Eesti suurkogu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht