CORPUS CONTAINER Hop galeriis

Hop

CORPUS CONTAINER
OTSE!
A5
STEINBEISSER
24.11. – 11.12.2012.
Hop galerii
Tallinn
 
 
„Kirik ütleb: keha on patt.
Teadus ütleb: keha on masin.
 
Reklaam ütleb: keha on äri.
 
Keha ütleb: Ma olen pidu.“
 
/Eduardo Galeano/

„Corpus container“ on Tallinna 6. rakenduskunsti triennaali „Kogumise kunst“ satelliitnäitus mida esitatakse  HOP galeriis.  “Corpus container” on kunstirühmituste OTSE! (Nils Hint, Annika Kedelauk ja Rainer Kaasik-Aaslav) ja A5 (Annika Pettersson, Romina Fuentes, Adam Grinovich) ühisprojekt koostöös Steinbeisseriga (Martin Kullik). Väljapanekuks kujundas OTSE! ruumiinstallatsiooni mis transformeerub kahe päeva jooksul koos rühmituste A5 ja Steinbeisseriga kollektiivseks teoseks. Seetõttu avatakse näitus „Corpus container“ kaks korda.
Esimest korda reedel 23. novembril kell 16.00 ja teist korda pühapäeval 25. novembril kell 17.00 Näitus on avatud ka kahe avamise vahepeale jääval transformatsiooniperioodil, millal vaataja saab jälgida protsessi.
Projekt tuleb esitamisele ka Hollandis, Amsterdamis Lloyd Hotellis, 8. ja 9. detsembril kahe päevase performance’ina.
Osalejatest:
Steinbeisser on valdkondadevaheliste kogemuste vahetamiseks mõeldud platvorm mis asub Amsterdamis ja on aktiivne üle maailma. Koostöös Lloyd Hotel & Cultural Embassy’ga on nad loonud lava üritustele, performance’itele ja eksperimentidele. Kontaktpunkti nüüdistantsu, disaini, eksperimentaalgastronoomiat, moodi, ehtekunsti, performance’it, teatrit ja muid alasid viljelevatele kunstnikele.www.steinbeisser.org 
Rühmitus A5 moodustati 2008. aastal mõttega ühendada kolm sarnase visiooniga kunstnikku. Annika Petterson (sündinud Rootsis 1981. aastal), Romina Fuentes (sündinud Argentinas 1978. aastal) ja Adam Grinovich (sündinud USAs 1981. aastal) kohtusid Konstfacki ülikoolis metallikunsti õppides. A5 liikmed elavad ja töötavad praegu Stockholmis Rootsis. Kõik liikmed teenivad leiba elukutseliste kunstnikena ja on spetsialiseerunud kaasaegsele ehtekunstile. A5 on sellest ajast peale olnud loomingulise diskussiooni ja rahvusvahelise valdkondadevahelise koostöö foorum. A5 on töötanud mitme projekti kallal, mille põhieesmärk on suhestuda võimalikult paljude kunstivaldkondadega. A5- e jaoks on eriti tähtis viia oma tööd laiema vaatajaskonnani. Nii kollektiivina kui ka üksikisikutena lähtuvad nad vaataja vaatepunktist ning asjade, kujutiste ja indiviidide vahelistest suhetest. www.afive.se
OTSE! on kunstirühmitus, mille lõid 2010. aastal head sõbrad ja kursusekaaslased Eesti Kunstiakadeemias. Rainer Kaasik-Aaslav ja Annika Kedelauk on ehtekunstnikud ning Nils Hint on sepp. Nad väljendavad end ühendades kontseptuaalse ehtekunsti moodsate meediumitega, kasutades installatsioone, foto- ja videokunsti. Rühmituse näitused on sümboolsed, mingil moel pühalikud show’d, kus esitatud tööd ja ruum moodustavad kujundliku loo. Iga rühmituse liige erineb teistest ideede, materjalide kasutamise ja inspiratsiooniallikate poolest. Rainer Kaasik-Aaslav kasutab oma ideede väljendamiseks vääriskivide väljaraiumise kaduvat tehnoloogiat. Annika Kedelauk arendab oma oskusi klassikalise kullassepana ja paneb ennast tehniliselt proovile. Nils Hint teeb oma ideed teoks sepakunsti abil. Traditsioonilsed tehnoloogiad saavad uue elu kontseptuaalsete kunstiteosetena.
Näitust toetavad:

Eesti Kultuurkapital, MTÜ Tallinna Rakenduskunsti Triennaali Ühendus, Saku Õlletehas ja RE Viimistlus.

Näitusi Hop galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht