Avatud Eesti Fondi 2009. aasta Koosmeele auhinna sai Kolga Keskkool

Mall Hellam

17. IV andis Avatud Eesti Fond Kolga Keskkoolile üle 2009. aasta Koosmeele auhinna, et tunnustada kooliõpilaste julget tegevust eelmisel aastal Vene pommirünnakutes kannatanud Gruusia sõpruskooli toetamisel.

Koolidirektori Tõnu Valdma innustusel algatasid õpilased Gruusia idaosas asuva Gori 7. keskkooli abistamiseks toetuskampaania, avasid kodukoha poodides korjanduskarbid ning korraldasid heategevusliku küpsetiste ja vanakraami müügi.

„Õpilaste julge pealehakkamine ja eelarvamustest vaba mõtlemine võiks olla eeskujuks kõigile – häid koostööpartnereid ja sõpru tasub otsida ka lõunast ja idast, mitte ainult läänest,“ sõnas Avatud Eesti Fondi (AEF) juhataja Mall Hellam.

Koosmeele auhinna lõi Avatud Eesti Fond 1997. aastal, et avaldada lugupidamist neile, kes on oma tegevusega aidanud kaasa avatud ühiskonna kujunemisele Eestis ja mujal. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia 20 000 krooni ja Marje Üksise graafiline leht „Koosmeelesammas“. Eelmise aasta laureaadid oli ajakirjanik Ahto Lobjakas ja Raadio 4 saatejuht Ivan Makarov, 2007. aastal said preemia tolleaegne õiguskantsler Allar Jõks ja postuumselt valitsuse nõunik Ülle Aaskivi.

Auhinna saajad kuulutatakse välja igal aastal Avatud Eesti Fondi sünnipäevaks. Tänavu täituva 19 tegevusaasta jooksul on fond jaganud toetusi enam kui 490 miljoni krooni ulatuses. AEF-i tänased püüdlused on suunatud osalusdemokraatia ja kodanikuühiskonna arendamisele, tugevama Euroopa kujundamisele ning siirdeühiskonna kogemuste vahendamisele.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht