August Künnapu Draakoni galeriis

Elin Kard

Esmaspäeval, 21.05.2012 kell 18.00 avab AUGUST KÜNNAPU (1978) Draakoni galeriis isiknäituse „Pühad hetked lihtsa inimese elus“.

August Künnapu on lõpetanud 2002. aastal Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri erialal. Olles alustanud briti mõjutustega pop-naivistlike maalide loomist juba esimeste õpinguaastate ajal, on Künnapu tänaseks esinenud kümnetel rahvusvahelistel ja kohalikel näitustel, Künnapul on olnud isiknäituseid nii Eestis, Lätis, Saksamaal, Suurbritannias kui ka Filipiinidel. Künnapu on kultuuriajakirja „Epifanio“ peatoimetaja ja väljaandja, tema maaliloomingut on tunnustatud 2007. aastal Konrad Mäe nimelise preemiaga. August Künnapu looming on siiani seriaalselt käsitlenud peategelastena arhitekte, kasse,  sportlaseid, koeri, arste, lähikondseid, teadlaseid ja vähem või rohkem kuulsate isikute argipäeva kuuluvaid tegevusi ning sündmuseid. Künnapu maalidel kujutatud inimesed jätavad mulje, nagu poseeriksid nad juhuslikule pildistajale, katkestades vaid hetkeks käsiloleva tegevuse, et hiljem häirimatult jätkata.

Kunstniku sõnul käsitleb ka avatav näitus erinevaid argihetki. „Liblikapüüdja oma kollektsiooni uusima täiendusega, mehed külmkappi parandusse viimas, naised hommikust tangot tantsimas, seltskond katsumas rammu köieveos ning grupp dekadente tantsu vihtumas. Kui eelmisel isiknäitusel Riias olid eksponeeritud mulle sümpaatsete kirjanike, kunstnike, arhitektide ja muusikute portreed, siis käesoleval näitusel on luubi all lihtsad inimesed oma murede ja rõõmudega. Olen alati käsitlenud inimesi võrdsetena, sõltumata nende erinevatest vaadetest ja aadetest.“

Näitus jääb avatuks kuni 9. juunini 2012.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Draakoni galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht