Astrid Nõlvak ja Eike Vellend alustavad üle-Eestilist kontserttuuri

Mari Klein

Astrid Böning-Nõlvak ja Eike Vellend alustavad pühapäeval Tallinnast kontserttuuri, mis tutvustab nende uhiuut pärimusmuusika plaati „Mõisnik ja lambrine“. Tuuri käigus antakse üle Eesti 11 kontserti.

Plaadile on pandud tosin lüürilist rahvalaulu, mille teemaks on mõisa ja küla vahelised suhted pisut teisest vaatenurgast, kui neid tavaliselt nähakse. „Laulud, mis püüavad edasi anda tundeid ja mõtteid kahest küljest – nii mõisa- kui talurahva silme läbi nähtuna,“ kirjeldab plaadil viit eri pilli mängiv Astrid Böning-Nõlvak.

Eesti pärimusmuusikas leiduvatest põnevatest tekstidest inspireeritud plaadil on nii rahvamuusikutelt kuuldud kui ka rahvaluule arhiivist ja kogumikest leitud pillilugusid, mis pärinevad nii Harju-, Pärnu-, Viljandi-, Valga-, Saare- kui Hiiumaalt. Kõlab ka Rootsi rahvaviis ning mõni lugu, mille algupärast sünnikohta polegi olnud võimalik tuvastada.

Astrid Böning-Nõlvak, kes plaadil laulab ning mängib kaht kannelt, karmoškat, mandoliini ja parmupilli, on õppinud Pärnu Muusikakoolis ja lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusika eriala. Ta on esindanud ansambli Neiokõsõ koosseisus 2004. aastal Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Istanbulis. Astrid töötab rahvamuusikaõpetajana Hiiumaal Käina Kaunite Kunstide koolis ja korraldab pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk.

Eike Vellend, kes astub plaadil üles laulu ja viiulimänguga, on õppinud Kose Lastemuusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning osalenud folkansamblis Pillipiigad ja Eesti Noorte Viiulikooris.

Plaadi salvestuse taga on Jaane Lend ja Indrek Patte, kujunduse on teinud Kristjan Allik ning fotod Toomas Tuul, Enn Sutting ja Timm Rannu.

Kokku annavad Astrid ja Eike tuuri käigus detsembri ja jaanuari jooksul üle Eesti 11 kontserti. Tuurikava on järgmine:
 
Pühapäev, 2. detsember, kell 18.30 – Tallinn, Glehni loss
Pühapäev, 9. detsember, kell 18.30 – Tartu, TÜ Ajaloo muuseum
Reede, 14. detsember, kell 18.30 – Hiiumaa, Käina Huvi- ja Kultuurikeskus
Laupäev, 29. detsember, kell 18.30 – Pärnu Muuseum
Reede, 11. jaanuar, kell 18.30 – Kuressaare, Saaremaa Muuseum
Laupäev, 12. jaanuar, kell 18 – Palmse mõis Lääne-Virumaal
Laupäev, 19. jaanuar, kell 18.30 – Saka mõis Ida-Virumaal
Pühapäev, 20. jaanuar, kell18.30 – Eivere mõis Järvamaal
Neljapäev, 24. jaanuar, kell 18.30 – Viljandi Pärimusmuusika Ait
Reede, 25. jaanuar, kell 18.30 – Sangaste loss Valgamaal
Laupäev, 26. jaanuar, kell 18.30 – Tallinn, Vanalinna Muusikamaja

Piletid tulevad müüki Piletilevi müügikohtadesse ja kohapeal tund enne algust. Kuni 7-aastased lapsed pääsevad kontserdile tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht