Ashot Jegikjan Tallinna Linnagaleriis

Reedel, 3. jaanuaril  kell 17 avatakse Tallinna Linnagaleriis Ashot Jegikjani näitus "Mummuistlik Matk".

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

“Tihti küsitakse minult: „Mida tähendab mummuism?“ Sellele küsimusele võib vastata nii: „Sõna mummuism tuleb eestikeelsest sõnast mumm; mummud on ringid, on inspiratsiooni ümmargused lained, ümmargused asjad … sfäärid, muusikanoodid. Mummuism on lainel olemine.
Pilti nimega „Ootus“ hakkasin tegema eelmisel kevadel. Mida ma ootasin? Ootasin hetke, millal mu pilt mulle ütleb: „Ma olen valmis nagu alati, nagu alguses ja mitte kunagi.“  Jah, ma ootasin nagu alati. Mõistmises, et elu on targem kui mina.
Sellel põhjusel, et Tallinna Linnagaleriisse pannakse välja minu maalid, läksin ma raamatupoodi ja ostsin pastaka. Selle pastakaga kirjutasin õhtul kodus paberile nii: “Nagu oleks õhtu ja nagu oleks vaikus … ainult haldjas tantsib metsas. Orav, orav, korja pähkleid…” Ja need read oleksid nagu kehastunud mõnedeks minu maalideks, mida võite näha Linnagaleriis. „Sa võid ka mitte kirjutada, aga ole autor oma hinges“ ütles oravakene metsas.
Tavaliselt ma maalin seda, mida vaatan ka ise. Ma maalin nagu hingan. Ma hingan nagu sinagi. Elu on targem kui mina. Ja see on hea. Oh jaa! Elu on see, mis on, ja see lummab mind. Enne veel kui jõuad aru saada, kuidas käituda tuleb – on elu möödas …  Elan nagu oskan. Maalin nagu maalin. Olen õnnelik et olen kunstnik. Ja see ongi tõelus. Ja see ongi rõõm!”
Ashot Jegikjan

ASHOT JEGIKJAN
Mummuistlik Matk

04.01 – 26.01.2014
Tallinna Linnagaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht