Aprillis ja mais Tartu Uus Teater taas Tallinnas

Tartu Uus Teater

Tartu Uus Teater 17.-22. aprill Tallinnas Kanuti Gildi SAALis külas. Mais mängitakse kolm viimast „Raudmehe” etendust Salme Kultuurikeskuses.

17. aprillil mängitakse Mart Aasa autorilavastust „Projekt Elu”.  Mart Aasa lavastuses kohtuvad Keegi A, Keegi B ja Keegi C, kellel tuleb ühe öö jooksul välja mõelda  kultuuriprojektid kümneks aastaks. Alguses tundub kõik mänguline, aga mida aeg edasi, seda tõsisemalt nad seda tegevust võtavad. Ühel hetkel ei osatagi enam muudmoodi  mõelda kui projekti vormis. Loomise pulbitsev stiihia võtab iseenesest A4 kuju. „Projekt Elu” on läheduse ja kokkusaamise võimalikkusest projektismi ajastul. Irooniline ja samas südamlik sissevaade projektiinimeste elulaadi. Kohustuslik kõigile projektijuhtidele, kultuurimanageridele, turundustegelastele ja reklaamigurudele. Mängivad Kristel Leesmend, Mart Aas ja Leino Rei. Kunstnik Erki Kasemets.

18. aprillil mängitakse alles 15. aprill esietenduvat Urma Vadi  lavastust „Rudolf Allaberdi testament”, mängivad Urmas Vadi ja Piret Laurimaa (Endla).

19. ja 20. aprillil saab vaadata Urmas Vadi populaarset lavastust „Rein Pakk  otsib naist!”.  Tegemist on romantilise komöödiaga, kust glamuur, vallatud suudlused liftis, maasikad hulpimas šampanjaklaasis, piknik päikesetõusu ja lummava vaatega alla orgu on kadunud. Jääb järgi vaid ühe mehe ja naise lugu. Mängivad Rein Pakk  (Vanemuine) ja Helena Merzin. Kinematograaf Jaak Kilmi.

21. ja 22. aprill mängitakse verivärskelt lavale jõudnud Ivar Põllu uuslavastust „Vanemuise biitlid”.  See on mänguline teatriuurimus, kus on olemas nii teatrist jutustava lavastuse tundemärgid (ümberriietumised, tagaajamised, partnerivahetused, ekstaas, esoteerika jm), kui ka teadusliku uurimuse tunnused (eri vaatenurgad, tsitaadid, meetodid, range ülesehitus jm). Küsimus oli selles, kuidas jääda teatrimasinavärgis ellu ning mitte kaotada oma elusamust. Ja see küsimus ei ole mitte kuhugi kadunud. Mängivad Nero Urke, Helgur Rosenthal, Maarja Mitt (Vanemuine)  ja Maarja Jakobson.

8.-10. mail  antakse Salme Kultuurikeskuses kolm viimast etendust Robert Annuse lavastusega „Raudmees. Odysseuse eksirännakud”. See on muusikal Gunnar Grapsi elust ja loomingust. Peaosas Juss Haasma.

Kanuti Gildi SAALi etenduste ajad kell 19.30, Salme Kultuurikeskuses kell 19.

Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht