Anu Raua näitus „Eesti asi”

Eero Kangor

Olete oodatud Anu Raua näituse „Eesti asi” avamisele 20. veebruaril kell 17.00. Kunstnik eksponeerib oma vaipasid ning tema asutatud, seejärel Eesti Rahva Muuseumile kingitud Heimtali muuseumi rahvakunstikogusid. Need sageli anonüümsed, tundmatute autorite poolt tehtud argielu ja kunsti põimivad esemed on läbi aastakümnete inspireerinud Anu Raua elu ja loomingut. Kindad, kördid ja pikk-kuued, mis kiirgavad tegijate ja kandjate soojust, ehitavad võimsa allhoovuse kunstniku eesti lugu jutustavale elutööle. Nendega koos, mitte üksi ja ainuisikuliselt, tahab ta meid kõnetada. Näituse avamisel esitletakse Vilma Reinholmi koostatud raamatut Anu Rauast. Väljapanekut saadab voldik, mille autoriks on Vappu Thurlow.

Kunstnik jagab oma mõtteid näituse külastajatega Tallinna Kunstihoones 1. märtsil kell 14.00-16.00 ja 23. märtsil kell 12.00-14.00 ning oskusi „mulgi kuue graafika” tegemisel 2. ja 22. märtsil kella 12.00 alates. Kuraatorituur on 10. märtsil kell 12.00.

Näituse kuraator on Vappu Thurlow, kujundaja Ene-Liis Semper, graafiline kujundus on Katrin Kaevult.

TOETAJAD: Jaak Sulg ja Paavo Lempinen, Eesti Kultuurkapital, Akzo Nobel Baltics AS, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Hasartmängumaksu nõukogu, Eesti Kunstnike Liit.

KUDUJAD ABILISED: Merike Lond, Eva Maaten, Janne Vaabla, Reita Taalmaa, Christi Kütt, Viorica Kuusik

TÄNAME: Valda Raud, Annus Raud, Artur Kasepuu, Marika Nõmtak, Liivi Soova, Kadri Vissel, Merle Puusepp, Mark Soosaar, Urmas Tuuleveski, Margit Kanepi, Helmi Kukk, Martin Pedanik ja kõik lahked laenutajad, kes nende valduses olevad vaibad näitusele usaldasid.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht