Andrus Joonase,” KULDNE BUDDHA PÄRNU RAAMATUKOGU KOHAL JUUNIS 2011″

Andrus Joonas

Andrus Joonase isikunäitus,„KULDNE BUDDHA PÄRNU RAAMATUKOGU KOHAL JUUNIS 2011“
Galeriis METROPOL
Vana-kalamaja 46
17.11.2012- 14.12.2012
Avamine laupäeval 17.11.2012 kell 17.00
 
Seoses sellega, et tegemist on väga väikse, aga siiski atraktiivse näitusepinnaga otsustasin korraldada väga tiheda näituse, mis ühendab nii tegevuskunsti kui ka maali, kus tervik mõjuks tugeva emotsionaalse vaimse ja visuaalse energeetilise laenguga.
Lähtuvalt sellest olen koostanud ka näituse, kus esitan täiesti uut loomingut.
Kolme uut suureformaadilist performantsmaali: Kuldne Budhha Pärnu Raama
tukogu Kohal Juunis 2011,“ Sinine veri „ ja „Black and White“. Ning otseselt maalidaga seotud performantsi videoid.
Tehniliselt on performantsi videod ja maalid ühendatud installatiivseks tervikuks. Terviklik installatsioon, mis ühendaks minu erinevad loomingulised väljendusvahendid (maal+performants), visuaalselt ja vaimselt arusaadavaks tervikuks. Täpsem ja pikem seletus performantside ja maalide seotusest toimub avamisel, pressiteates läheks see liiga pikaks ja keegi lihtsalt ei jõuaks seda lugeda.Minu performantside ja maalidega saate tutvuda koduleheküljel:
www.andrusjoonas.pri.ee või http://www.youtube.com/user/AndrusJoonas .
tel. 51926783
Lugupidamisega
Andrus Joonas

Lühike eluloo kirjeldus:
Andrus Joonas ehk vastus on Aledoia.
 
Andrus Joonas (12.05.1970) on performantsi, installatsiooni, maalikunstnik ning kuraator.
Oma kunstnikukärjääri alustas ta jõuliselt maantenäitustega (1995-2006), hiiglaslike monumentaalmaalide eksponeerimisega Pärnu-Tõstamaa maanteel.
Ta on lõpetanud Pärnu Sütevaka kunstiosakonna ja Eesti Kunstiakadeemia kolledži Academia Grata ning olnud õppejõud nii Academia Gratas kui ka Academia Non Gratas.
Lisaks on Joonas olnud ka tegevuskunstirühmituse Non Grata liige (1998-2007).
Aastal 2000 loobus ta kontseptuaalse aktina oma CV esitamisest enda tõestamiseks kunstnikuna.
Aledoia on kunstniku omamütoloogiasse kuuluv sõna, mis algselt tähistas lillemaalide seeriat, kuid hiljem laienes kogu loomingule. Joonas on kindlasti üks jõulisemalt müstilis-romantilist kunstnikumüüti ellu viivaid eesti kunstikke. Tema ellu kuuluvad valgustuslikud inspiratsioonihetked, pöördelised otsused, depressioonihoos põletatud teosed ja nägemustena saadud pildid. Tema õrn-rõvedad performantsid on põhjustanud nii suurt imetlust kui ka kohtuasjadega lõppenud skandaale.
Oma loomingulist tööprotsessi kirjeldab ta lühidalt nii: purusta illusoorne reaalsus ja järgi inspiratsiooni, see on ainus võimalus ennast leida selle illusiooni sees, kus me oleme, aeg-ajalt eksimine on selle rännaku paratamatu osa.
Otseste eeskujude puudumise tõttu oma loomingulisel teel on tema kunstikeel kujunenud äärmiselt isikupäraseks ja raskesti paigutatavaks ametlikesse kaanonitesse. Teda ennast ei ole see seganud, tema jaoks on see loomulik protsess.
Eriti viimaste aastate arengute põhjal võiks nimetada tema loomingulist suundumist kaasaegseks müstikaks, kus iroonia ja erinevate kunstiliikide ja kultuuride süntees annab tugeva energeetilise laengu, kus väga väljendusrikast, tihti liigagi suurt mitmekülgsust ühendab kunstnik ise, kes ei vaja vahendajaid enda ja kõiksuse vahel.
Autsaiderina ja iseseisva mõtlejana on ta kunstimaailma tulnud ja sellisena ka ennast kehtestanud, käies täiesti isikupärast teed, nagu jäälõhkuja jäätunud merel, kes loob täesti uusi teid. Ta on esinenud paljudes Euroopa maades, Ameerikas ja Venemaal.
Töid kogudes: KUMU, Tartu Kunstimuuseum, Pärnu Uue Kunsti Muuseum,Pärnu linn ja paljudes erakogudes Eestis ja Euroopas.
Loomingust täpsemalt: www.andrusjoonas.pri.ee
Ajakirjanduses ilmunud artiklite põhjal koostanud:
Chatlyn Ljuboverova-kultuuriloolane

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht