Algas muinsuskaitsekuu

Ave Toots-Erelt

17. IV avati muinsuskaitsekuu, kuni 18. maini toimub sel puhul erinevaid temaatilisi üritusi – korraldatakse heakorrastustalgud, kontserte, näitusi ning järgmisel nädalal toimub muinsuskaitse konverents.

Kultuuriminister Laine Jänes ütles muinsuskaitsekuu avamisel Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumis, et ainult koostöös, üksteist toetades ja kokkuhoides tehakse suuri ja püsivaid asju. “Juba 23 korda korraldab Eesti Muinsuskaitse Selts kuuaega kestvat üritust, mis näitab, et kultuuripärand on rahva jaoks jätkuvalt oluline”, märkis minister.
 
Ta lisas, et kultuuriministeerium hindab Eesti Muinsuskaitse Seltsi panust muinsuskaitseliikumisse, olles vajalik partner piirkondlikele muinsuskaitseklubidele ja erialaorganisatsioonidele. “Riigipoolne tugi lähtub soovist, et  muinsuskaitsjate ring oleks regionaalselt lai ja osalejatest tihe”, rõhutas kultuuriminister.
 
Eesti Muinsuskaitse Seltsi eestvedamisel on tähistatud igakevadist muinsuskaitsekuud alates 1987. aastast. Kuu raames toimub kõikjal Eestis mälestisi ja kultuuriloolisi paiku tutvustavaid ekskursioone, heakorratalguid, seminare, õppekäike, töötubasid ja palju muid muinsuskaitseliikumist edendavaid ettevõtmisi. 
 

Muinsuskaitsekuu kava: http://www.muinsuskaitse.ee/index.php?page=5&id=188&uudis=203
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht