Aigi Orava ja Liis Kelderi ühisnäitus “Talv” Kastellaanimaja Galeriis

Piret Meos

7. – 30. detsembrini on Kastellaanimaja Galeriis avatud Aigi Orava ja Liis Kelderi ühisnäitus "TALV" Näituse motoTanizaki Junichiro "Varjude ülistus":"Me naudime üle kõige seda väljast tulevat ja esmapilgul ebakindlana näivat, delikaatset valgust, mis klammerdub hämariku karva seina pinnale ning on meile toeks meie ülejäänud nappidel elupäevadel." Kunstnikud on näituse mõtte sõnastanud järgnevalt: "Kui otsime kujutluspilti melanhooliale, mis valdab meid sõprade puudumise pärast, meenub madala laega ruum, aknast avanemas vaade talvisele maastikule, hall valgus silmapiirini ning külmatunne, mis ruumis on sama terav kui väljas. Siis on hea süüdata koldes tuli, otsida välja sõprade pildid ja lasta neil enda juurde tulla, tehes nii kõik võimaliku, et hing ei külmetaks".

Näitusel on eksponeeritud keraamik Aigi Orava fotoinstallatsioonid – meeldetuletused inimeseksolemisest ja aegade muutumisest. Meid kõiki ootab ees Talv – lagunemine, inimese elu lõpuperiood, paratamatu osana ka surm. Mari-Liis Kelder on välja pannud kaks väga emotsionaalset ja meeleolukat installatsiooni: “Lumepilv” ja “San Sebastian”. Installatsioon “San Sebastian” on justkui näituse või  ka elu proloog. Arvates, et oleme millelegi või kellelegi pihta saanud, selgub, et see keegi või miski on tegelikult illusioon.
Näitus loob kooskõla ajaga – aastalõpp, kokkuvõtted möödunust, inimese elu lõpp; väliskeskkonnaga – ka väljas akende taga on praegu talv, vaikus, väline värvitus, rahu sisemise keskkonnaga – valge lumepilv, aegadetagused fotod, mõtteid sisemusse suunavad ja küsimusi tekitavad teosed.
 
Näituse pidulik lõpetamine toimub 29.12.2011 kell 17.00. Olete oodatud!
 
 
Lugupidamisega
Piret Meos
kuraator
E.Vilde Muuseum/Kastellaanimaja Galerii
Roheline aas 3
Tel: 6013181
www.linnamuuseum.ee/vilde

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht