AHHAA avab uue näituse “Ahhaa, räim tomatis!”

Eva-Liisa Orula

Reedel, 31. mail 2013 kell 16 avab Teaduskeskus AHHAA oma Tartu majas uhiuue toiduteemalise koguperenäituse „Ahhaa, räim tomatis!“, mis on Läänemeremaade teadlaste uuringute põhjal ehitatud siinsamas Tartus.

„Tegemist on äärmiselt olulise näitusega, mis räägib interaktiivses vormis sellest, mis on Läänemere saastamise tagajärg ning kuidas kogu reostus jõuab ringiga tagasi meie toidulauale,“ ütles näituse projektijuht Triinu Vakmann AHHAAst. „Näituse eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust, et me ei reostaks merd ning et ka kahekümne aasta pärast võiksime me süüa Läänemerest püütud kala.“

Näitusel on pea 20 interaktiivset eksponaati, kus näitusekülastajad saavad end panna ketšupitootja rolli, ekselda meres räimena ning teha aktiivselt sporti, et kulutada ära söödud kilokalorid. Näituse aluseks on rahvusvaheline teadusprojekt Foodweb, mille eesmärk on näidata mõlemasuunalist seost inimese, toidu kvaliteedi ja keskkonna vahel.

Projekt sai alguse 2011. aastal ja kestab 2013. aasta lõpuni. Koostöös Eesti, Soome ja Läti partneritega on välja antud mitmeid publikatsioone ja raporteid, kokku pandud andmebaase ning toiduvaliku mudeleid. Samuti on välja arendatud projekti kodulehekülg (foodweb.ut.ee), mille juurde kuuluvad veebirakendused projekti raames kogutud andmete näitlikustamiseks.

Teaduskeskuse AHHAA ülesanne on projektis teaduskommunikatsioon – olla partnerite poolt kogutud teadmiste edastaja laiemale publikule.

Projektis osalevad Soome Põllumajandusuuringute Keskus, Tartu Ülikool ja TÜ Loodusmuuseum, Teaduskeskus AHHAA, Soome Keskkonnainstituut ja Läti Ülikool. Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond (ERDF) ning seda teostatakse Kesk-Läänemere INTERREG IV A 2007-2013 programmi raames.

Lisainfo näituse kohta:  http://www.ahhaa.ee/events_category/tartu-sundmuste-kalender/?id=10649 ja Foodwebi projekti kohta: http://www.foodweb.ut.ee/Tere_tulemast_FOODWEBi_14.htm

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht