äitus “Kunst või elu” projektiruumis Katarsis

Solveig Jahnke

Homme, 13. detsembril 2012 kell 18.00 avatakse projektiruumis Katarsis Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna II kursuse tudengite näitus

KUNST VÕI ELU

Näituse pealkirjas sisalduv küsimus on retooriline ja tuleneb noorte kunstnike ees seisvatest, erialavalikuga seotud eksistentsiaalsetest probleemidest. Mis on kunsti eesmärk? Kuidas kunsti teha? Kes on minu publik? Kust maalt lõpeb elu ja algab kunst?

Enamusele nendest küsimustest ei olegi võimalik üheselt vastata, aga aeg-ajalt peab neid endale esitama iga kunstnik.

Alates 20. sajandi algusest on kunst ja elu teineteisega järjest tihedamini põimunud, nivelleerunud on ka kunstimaailma-sisesed hierarhiad. Kui Fluxuse do-it-yourself esteetika võis kunagi tekitada nõutust või Beuys’i “igaüks võib olla kunstnik” mõjuda kalambuurina, siis tänapäeva kunstnik tegutseb “avatud mänguväljal”, kus tema töö algmaterjalideks võivad olla kõige erinevamat sorti nähtused ja objektid.

Käesoleval näitusel käsitletakse kunsti ja elu seoseid läbi erinevate teemade – osa neist inspireeritud kunstist, osa aga elust enesest.

Osalevad: Keiu Maasik, Hanna Parman, Liina Pääsuke, Roman-Sten Tõnissoo, Ingel Vaikla ja Sohvi Viik

Juhendaja: Marge Monko

Näitus jääb avatuks 4. jaanuarini 2013

Näitust toetab: Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakond

Täname: Nele Aunap, Mikk Heinsoo, Mariana Hint, Silver Kilk, Beno Kudrin, Fred Laur, Alland Parman, Oliver Rõõmus, Taive Saar, Krista Valdvee, Reimo Võsa-Tangsoo

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht