Adamson-Ericu muuseum kutsub kohtumisele kunstnik Mare Vindiga

Evelina Vedom

Teisipäeval, 27. novembril kell 18.00 kutsub Adamson-Ericu muuseum kõiki muuseumi- ja kunstisõpru esimesele teemaõhtule „Kristalne õhtu Mare Vindi loominguga”. Mare Vindi isikunäitusel „Joonistused läbi viie aastakümne” toimuval kohtumisõhtul tutvustatakse tema kunstnikuks kujunemise teed ja avatakse laiemalt tema tundliku loomingu tagamaid. Kunstiteostest inspireeritud atmosfääri kannab muusikalisse keelde Anna-Liisa Eller improvisatsioonidega kandlel.

„Mare Vint on suurepärane kunstnik ja tema isikunäitus on sündmus kultuurielus. Soovime kohtumisõhtu vormiga seda veel pidulikumaks ja mitmekihilisemaks muuta,” ütles näituse kuraator ja Adamson-Ericu direktor Ülle Kruus. „Teemaõhtu lisaväärtuseks ongi isiklik kontakt vahetute emotsioonidega erinevatel väljadel. Muuseumikülastajad saavad avatud vestlusringis osa teoste autori mõttemaailmast ning improvisatsiooniline muusika avardab emotsionaalset õhtut veelgi.”

Kargel õhtul saavad huvilised kohtuda kunstnik Mare Vindiga ja veeta paar tundi tema loomingust inspireeritud atmosfääris. Üritus annab suurepärase võimaluse tutvuda kunstniku joonistustest ümbritsetud õdusas keskkonnas piltide sünni tagamaadega ning luua side looja ja vaatleja vahel.

Näituse „Mare Vint. Joonistused läbi viie aastakümne” teoste valik keskendub kunstniku joonistustele, millest üle poole on Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvad varasemad teosed. Esitletud on ka viimaste aastate töid, milles Mare Vindi loomingusse ilmuvad värvipliiatsijoonistus ja tušš lõuendil. Väljapanek toob eredalt esile Mare Vindi tundliku värvimeele küpsemise ning vaimse ja hingelise tasakaalu otsingud.

Meeleolu kannab muusikalisse keelde Anna-Liisa Eller improvisatsioonidega kandlel. Teemaõhtu „Kristalne õhtu Mare Vindi loominguga” osalustasu on 5 €.

Mare Vint (1942) õppis 1962–1967 Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis. Alates 1968. aastast esineb kunstnik regulaarselt litode, serigraafiate, tuši- ja värvipliiatsijoonistustega nii Eestis kui ka välismaal. 1973. aastast on Mare Vint Eesti Kunstnike Liidu liige ning 1992. aastast Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Mare Vindi töid on mitmete kunstimuuseumite kogudes üle maailma, näiteks Puškini-nimelises Kujutava Kunsti Muuseumis ja Riiklikus Tretjakovi Galeriis Moskvas, Museum Ludwigis Kölnis, Library of Congress Collectionis Washingtonis ja Zimmerli Art Museumis New Jerseys USAs ning Kanagawa Arts Foundationis Jaapanis.

Näituse kujundaja on Andres Tolts, graafiline kujundaja Tuuli Aule ja näituse meister Uve Untera.

Adamson-Ericu muuseum avaldab tänu koostöö eest Eesti Kultuurkapitalile ja Eesti

Rahvuskultuuri Fondile.

Näitus „Mare Vint. Joonistused läbi viie aastakümne” on Adamson-Ericu muuseumis avatud 2013. aasta 17. märtsini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht