Aastalõpp Kondase Keskuses Viljandis /Urmas Viik/Riina Tomberg/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

vaibad-kuusikEsmaspäeval, 19. detsembril avame kaks näitust, teisipäeval, 20. detsembril toimub sõna- ja helialbumi „Iluküsija“ esitlus.
Ootame teid vaatama ja kuulama!

Urmas Viigi installatsiooni- ja illustratsiooninäitus „Muhu inglid“
19.12.2016 – 25.02.2017
Avamine 19.12.2016, algusega kell 17.
“Muhu Inglid” kiikab kaasaegse kunsti peavoolust kõrvale ning proovib puhuda pisut värskemat õhku sageli üsna kitšilembesse rahvakunsti käsitlusse. Väljapaneku graafiline osa pärineb rahvapärimusest inspireeritud monumentaalses formaadis pildiraamatust „Muhu Inglid“. Muhu, suuruselt kolmas Eesti saar, on tuntud oma rikkaliku ja omapärase rahvakultuuri poolest. Kirjanik Kadri Tüüri juttude stiil on inspireeritud muhu murdest ning jutustamislaadist, lugu ise räägib seitsmest Ingli nimelisest naisest.
Urmas Viigi loodud pildikeel toetub muhu rikkalikule ornamentikale ja värvigammale. Seelikutelt, kampsunitelt, tekkidelt leitud mustrid moodustavad raamatu ankurelemendid. Kujutiste joonestruktuur meenutab tikandit. Detail ei pretendeeri siiski dokumentaalsele täpsusele, vaid pigem tuttavale üldmuljele.
Näitust on toetanud Eesti Rahvuskultuuri Fond.
***
Näitus „Punase lõngaga – Waibad ja wammused“.
Eksponeeritakse Riina Tombergi vammuseid ning Viorica Kuusiku ja Christi Küti vaipu.
19.12.2016 – 25.02.2017
Avamine 19.12.2016 algusega kell 17.30
Punase roll eesti rahvausundis ja –rõivais on märkimisväärne – sagedasti on punast kasutatud pulmatekstiilides ja vastupidi, igati välditud matuste ja leina ajal. Võib öelda, et vähemalt eesti rahvakultuuris omas punane üldjuhul positiivset kaitsvat tähendust. Vanemas rahvalaulus esineb sõna punane mitte niivõrd värvi tähistajana kui tähenduses „kaunis”, olles üldise heakskiitva hinnangu andja.
Pühalikkust ja pidulikkust tähendav „Punane“ on kandnud meid läbi loomise, teadmiste ja traditsioonide juurde. Soovime oma loominguga eesti käsitööpärandit säilitada ja nüüdisaegse kultuuriga siduda.
Värvilisus ümbritseb meid ärkamisest magamaminekuni ning sellepärast teadvustab inimene värve endale vaid erakordseil juhtudel – siis, kui need ise silma torkavad. Erineva kunstnikukäekirjadega loodud tekstiile näitusel ühendab punase pärimuslik tähendus, mis meid on inspireerinud. Soovime käesolevaga soojendada kõiki külastajaid meeldiva elamusega.
***
20. detsembril, algusega kell 17:00 toimub Kondase Keskuses Viljandis albumi “Iluküsija” esitlus.
Kirjanik-semiootik Valdur Mikita, kitarrist-helilooja Robert Jürjendali ja ambient-muusik Kaido Kirikmäe ühine sõna ja heli-albumi “Iluküsija” esitluskontsert.
Sissepääs esitlusele muuseumipiletiga (2€ või 1€).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht