Aapo Pukk 50. Ennäe inimest Tartus.

Tartu Lastekunstikool

Teisipäeval, 11. detsembril kell 16 portreteerib Aapo Pukk Tartu Lastekunstikooli galeriis (Jakobi tänav 52) publikule avatud portreeseansil tartlast Jaan Malinit. Kaasa joonistavad õpilased ja kunstihuvilised. Selle sündmusega avab portretist Pukk oma juubeliaasta viimase näituse “Ennäe inimest Tartus”.
Näitus kestab 11. jaanuarini 2013.

Eesti tuntuim portretist pöördub tagasi sinna, kus ta alustas — koju. Kodukooli. Tartu Lastekunstikoolis, kus tema ema Laine Pukk oli õpetaja ligi 30 aastat, alustas ka Aapo oma kunstnikuteed, mis viis kaugele, laia maailma. Ja oma elu vahepeatuse teeb ta ka siin, Lastekunstikooli galeriis.

AP portreed on elavad, ilmekad, samas lihtsad ja arusaadavad. Seetõttu on ta saavutanud tunnustust nii Eestis kui mujal. Vaadata saab rahvusvaheliselt auhinnatud portreemaale, samuti ka kunstnikule endale olulisi portreid. Kõnekas on fakt, et kõik eksponeeritud tööd on kunstniku oma kogust.

“Ilma Tartu Lastekunstikoolita ei oleks ma täna see, kes ma olen,” ütleb kunstnik ise. “Selle näitusega tahan ma väärikalt lõpetada oma juubeliaasta, olen otsinud kogu aeg võimalust Tartusse tulla. Tartu kunstisõbrad on mu eelmiste näituste järel pärinud, millal me su viimaste aegade töid näha saame,” räägib kunstnik sünnilinna tulekust. “Selle näitusega teen ma kummarduse oma esimesele maaliõpetajale Silvia Jõgeverile ning muidugi kompositsiooni ja joonistusõpetajale, oma emale Laine Pukile. Oma tollastest õpetajatest tahan mainida Lea Jürissoni, Leili Parhomenkot, Olaf Printsi ja Heiki Kahrot,” lisab Pukk.

Kunstialast haridusteed alustas Aapo Pukk Tartu Lastekunstikoolis, kus ta õppis aastatel 1971–1975. 1980. aastal asus ta õppima Eesti Riiklikusse Kunstiinstituuti arhitektuuri erialale. Pärast esimest aastat siirdus ta aga graafikat õppima ja sellel erialal lõpetas ta ka 1986. aastal kooli.

Aastatel 1984–1990 oli Aapo Pukk ajakirja “Aja Pulss” peakunstnik. 1987. aastal oli ta 60-minutilise “Tallinnfilmi” muusikafilmi „Pingul keel” kunstnik-lavastaja. 1993.-1996. aastani oli ta Eesti Televisiooni portree saatesarja “Mõttemaal” idee autor ja saatejuht. 2002–2003 juhtis Aapo Pukk Raadio 7-s saatesarja „Kunstigalerii”. Aapo Pukk on loonud raamatukujundusi ja kujundanud üle 40 plakati (teater „Estonia“, kirjastus „Eesti Raamat“).

Läbi aastate on Aapo Pukk maalinud hulgaliselt tuntud eestlasi. 2006-2011 elas Aapo Ameerika Ühendriikides Lõuna-Californias Los Angelese külje all. Palos Verdes Estatese nime kandvas väikelinnas möödus kunstnikul väga viljakas aeg. Aapo maalis palju kohalikku loodust ja inimesi. Alates aastast 2001 on ta pälvinud mitmeid Ameerika Portreeühingu (The Portrait Society of America) auhindu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht