Aapo Puki California maastikud

Jõhvi linnagalerii

Teisipäeval 4. septembril kell 16.00
avatakse Jõhvi Linnagaleriis (Jõhvi Kontserdimaja, Pargi 40)
näitus: Aapo Pukk 50 “California lõunakalda valgus”.

Näitus kestab 1. oktoobrini.

Jõhvi linnagaleriis eksponeeritav „California lõunakalda valgus” on kunstniku juubeliaasta järjekordne näitus. Õli- ja akvarellitehnikas maastikud on sündinud viimase kümne aasta jooksul Californiat külastades ja seal elades.

Näitus annab hea tagasivaate sellele, kuidas portretist vabadel hetkedel rikastab oma värvipaletti, arendab end maalijana ja kogeb uut maad.

Päikese eest varjudesse tõmbunud väikelinnade tänavad, kirikuaed, purskkaev raamatukogu õues, Santa Catalina saare motiivid ja paljud teised maastikud lubavad vaatajal aimata maailma ühe suurema linna Los Angelese ja hiiglasliku Vaikse ookeani lähedust.

„Loodus on nii lähedal ja nii ehe, et tuleb su sisse, sa huilgad lainete kõrvulukustava mühina saatel ja kellelegi ei lähe korda, et sa olemas oled. Sa muutud ise selleks, see ei ole mitte millegagi võrreldav. Sa kas maalid või ujud, ühtviisi nauditavad ja ohtlikud on mõlemad. Kelle jaoks ma neid pilte maalisin? Loomulikult iseendale, et ma iialgi ei unustaks, mida olen kogenud.” Nii kirjeldab kunstnik oma maalide sündi.

„Omaette teema on muidugi päike,” jätkab Aapo Pukk oma maastikke silmitsedes. „See on nii ere ja sa oled ta ees nii abitu. Su silmad on selleks nii kogenematud, et võtab aega, kui kohaned sellega, temaga kooselu ära õpid. Praegu Eestis neid pilte vaadates on tunne, et kõigepealt peaks tutvustama vaatajatele päikest ennast, alles siis võiks inimesed näitusesaali lasta.”

Viimase 20 aasta jooksul on Aapo Pukk portretistina endale nime teinud mitte ainult Eestis, vaid saanud arvukaid auhindu rahvusvahelistelt kunstiorganisatsioonidelt.

Jõhvi linnagaleriis avatavale maastikumaalide näitusele paneb kunstnik välja ka International Artist Magazine’i auhinnatud akvarelli “Los Angeles”.

Aapo Pukk kuulub aastast 1999 maailma suurimasse portreekunstnike organisatsiooni, üle 3000 liikme koondavasse Portrait Society of America (PSOA), on California Kunstiühingu, Eesti Vabagraafikute Ühenduse ja Eesti Kunstnike Liidu liige.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht