6.–9. märtsil 2013 toimub feministlik festival LadyFest

Dagmar Kase

6.–9. märtsil 2013 toimub feministlik festival LadyFest. Festival lähtub ideest tutvustada eelkõige naisautorite loomingut ning keskendub naisesust puudutavatele küsimustele isiklikus ja ühiskondlikus kontekstis. LadyFest toimub naistepäeva paiku ja tuletab meelde, et see aeg pole vaid formaalseteks tähelepanuavaldusteks. Olulisem on pakkuda naistele ruumi ja võimalusi end vabalt väljendada ning aktiivselt tegutseda.

LadyFest on mittetulunduslik festival, mida on korraldatud mitmel pool üle kogu maailma. Festivale seob ennekõike ühtne kandev mõte. Eestis toimub LadyFest kolmandat korda.

Selle aasta festivali avavad 6. märtsil naiste aktivismi käsitlev näitus Draakoni galeriis ja naiselikkuse kujutamise tahkudega tegelev näitus Hobusepea galeriis. Festival laieneb ka Tartusse, 8. märtsil avatakse Y-galeriis eesti feministliku kunsti kullafondi kuuluvate tööde näitus.

Festivali avamisele järgneb kirjandusõhtu Kirjanike Majas. Sündmuse märksõna on integratsioon, sest eesti naistautorite kõrval astuvad üles ka mehed, kes vahendavad saksa, poola, jaapani ning hiina autorite loomingut.

Festivali külalised on oodatud osa võtma kahest õpitoast. 8. märtsil pakub mõtteainet soovariatsioone käsitlev autobiograafiline õpituba, kus tuleb muu hulgas juttu transsoolistest lastest, normatiividest ja eelarvamustest, iseendaks jäämise olulisusest, kapist väljatulekust ja abielust. Õpituba juhendab John Jeanette Norrast. 9. märtsil õpetab laste kasvatamise müütidel ja tegelikkusel vahet tegema perepsühholoog Lotta Heiskanen Soomest. Õpitoa fookus on samast soost lapsevanematega peredel. Mõlemad õpitoad on ingliskeelsed ja eelregistreerimisega ning toimuvad OMA Keskuses.

LadyFesti kontserdil ja lõpupeol 9. märtsil esineb DJ-trio Mahoyo Stockholmist, queer-feministlik-trans-aktivistlik-performance-bänd iMi Helsingist ja eksperimentaalartist Kroffork Riiast. Samuti Eesti bändid Black Madonna ja Punane ning DJ-d Kristi Ruusna ja Assia Parts.

Festivalile on oodatud kõik huvilised. Kirjanduskolmapäevale ja peole pääseb piletiga, ülejäänud üritused on tasuta. Täpsem info kellaaegade, registreerumise jm kohta on kirjas kavas. Võimalikke muudatusi kajastatakse LadyFesti Facebooki lehel ja blogis.

Festivali korraldavad Anna-Stina Treumund, Dagmar Kase, Aet Kuusik ja Brigitta Davidjants. Näitusi kureerivad Rebeka Põldsam ja Kaisa Eiche, kirjandusõhtut veab Maarja Kangro.

Toetajad: Eesti Kirjanike Liit, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Euroopa Komisjon, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Kuninglik Norra Saatkond, OMA Keskus, Rootsi Suursaatkond, Soome Suursaatkond ja eraannetajad.

LadyFesti saab toetada tehes annetuse MTÜ Oma Tuba arveldusarvele nr 10220122534017.

Kodulehed: https://www.facebook.com/ladyfesttallinn, http://ladyfesttallinn.blogspot.com/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht