4 VAADE Pärnu Linnagaleriis

Indrek Aija

1. – 24. märts 2012 Pärnu Linnagaleriis (Uus 4) 

4 VAADE 

Mari Kivi, Edgar Tedresaar, Gaidy Kesa, Alar Tuul     

Näituse avamine kolmapäeval, 29. veebruaril kl 17.00. Tere tulemast!     

Maalinäitus 4 VAADE tutvustab nelja noore kunstniku loomingut, kes on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna: Gaidy Kesa 2008, Alar Tuul, Mari Kivi ja Edgar Tedresaar 2010. Näitusele on koondatud nende uusim looming käesoleva aasta algusest.   

4 VAADE ei sea piire teemadele, väljenduslaadidele. Nelja kunstniku  inspiratsiooniallikad ja viis, kuidas nad oma mõtteid/tundeid lõuendile  panevad, ei ole liigitatavad ühise nimetaja alla.   

Ühine puutepunkt saab alguse vaatepunktist. Vaate konstrueerimine on ühine  ülesanne. Protsessist tekib plaan, vaateplaan, kaart.   

Nii visuaalsesse kui mõttelisse ruumi süübimisel võib selle lahti võtta või jagada mitmeks osaks, ka neljaks. Seda saab muuta ja uuesti  konstrueerida. Võib end kujutleda igas osas, igas astmes, igas tahus. Kõik  on jagatav, lahtivõetav: sina ise ja ruum, sinu reaalsus ja unesolek. 

Täiusliku vaate formaat pole lõplik, selles on välja ulatuvaid vaateservi,  detaile, ruume. Iseendagi võib kaotada raamist välja ulatuvasse ruumi.  Vaatepunkti määramisel on suhteliselt keeruline selleks ise mitte saada.  Võiks ju tahta formuleeruda kellekski teiseks ja iseendasse mitte puutuda,  laenata huvitavamaid, terasemaid ja ilusamaid silmi. Korrapealt võiks  vaadet silmata pealt, seest, alt, ülalt jne.   

Näitus on vaade elule: minevikule, olevikule, tulevikule ja unistustele.  Vaade tunnetele, tabudele, pahedele, voorustele. See on vaade iseendale ja  ümbritsevale reaalsusele, kujutelmadele, erinevatele kanalitele,  sagedustele. Kanalites on ruume ruumis, pisaraid pisarates, mootoreid ja  kehasid, nägusid ja linnaosasid, mille templijälg on kordistatud, mille  intensiivsus on valus seda välja ütlemata, laulmata, maalimata.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht