TKK tutvustab teist aastat järjest Londoni publikule uudseid disainilahendusi

Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK) osaleb Londoni Disainifestivali raames toimuval messil Tent London (18.-21.09). TKK disainivaldkonna töid esindab Londonis tekstiili- ja mööbliosakonna koostööprojekt 5TUFF.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2013. aasta sügisel alanud projekti lähteülesandeks oli luua viis lahtivõetavat tooli, mille disainis otsiti uusi väljundeid käsitaftingu tehnoloogiale. Taftingu abil loodud dekoratiivsed narmaspinnad lisavad lihtsavormilistele toodetele pehmuse ja mugavuse. Iga prototüübi loomises osalesid ühiselt nii tekstiiliosakonna kui mööbliosakonna üliõpilased, töötades 3-4 liikmeliste disainimeeskondadena. Projekti juhendasid Jaak Roosi (mööblidisain), Liina Kool (tekstiilitehnoloogia) ja Aet Ollisaar (tekstiilidisain, projekti sisuline ja korralduslik juhtimine).

TKK esineb Londoni Disainifestivalil oma väljapanekuga teist korda. Kutse Londonis esinemiseks sai projekt tänu meeldejäävale osalusele eelmisel aastal, kui  TKK esitles tootearendusprojekti 8:TOOL, eesotsas Maria Kuusiku ja Mari Kõrgesaare koostööna valminud tooliprototüübiga LEELO.

Projekti juhi, professor Aet Ollisaare sõnul annab oma toodete tutvustamine rahvusvahelisele disainipublikule üliõpilastele otsest tagasisidet ja kindlusetunnet järgmiste sammude astumiseks. „Eelmisel aastal esitletud tool LEELO on tuginedes Londonist saadud tagasisidele arendatud tänaseks mööblifirmas Radis OÜ  toodetava tooteni, mis on valitud Eesti olulise disainiauhinna BRUNO 2014 nominentide hulka.“

Tent London on üks suurimaid professionaalsele disainipublikule suunatud üritusi Londoni Disainifestivali raames, mille eesmärk on luua noortele disaineritele platvorm oma toodete esitlemiseks ja kokkulepete sõlmimiseks ning pakkuda alustavatele disaineritele võrdlusvõimalust kogenumate disainerite ja firmadega. Tent Londoni ekspositsioonis on üle 200 osaleja osalejat 29 riigist.

TKK tudengite tootearendusprojektid on viimastel aastatel saanud palju positiivset tagasisidet nii rahvusvahelistel kui siseriiklikel esitlustel ning on andnud võimaluse tutvustada Tartut erinevatele huvigruppidele soodsa disainihariduskeskkonnana.

TKK ekspositsioon paikneb Tent Londoni T1 hallis, boksis E09.

Lisainfot projekti 5TUFF kohta leiab Kadi Pajupuu kujundatud veebitrükisest: http://www.artcol.ee/tkk/tekstiil/5TUFF_TENT_2014.pdf

http://www.tentlondon.co.uk/stands?year=2014

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht