Näitus „Kotli – sümbolite arhitekt“

28.augustil avatakse arhitekt Alar Kotli sünnipaigas Väike-Maarjas tema elu ja loomingut tutvustav näitus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tipparhitekt Alar Kotli (27.08. 1904-04.10.1963) on tuntud Eesti sümbolehitiste: Tallinna Lauluväljaku, Presidendikantselei ja Estonia teatri taastamisprojekti loojana. Enam kui sada erinevat hoonet on tema projektide järgi ehitatud üle kogu Eestimaa.

Kotli sündis ja kasvas Väike-Maarjas, õppis Rakveres ja Tartus ning sai arhitektikutse Danzigi Tehnikaülikoolist. Töötades nii Eesti Vabariigi kui ENSV ajal väga olulistel ja vastutusrikastel ehitustegevust kujundavatel ametikohtadel, leidis ta alati aega ka oma viie lapse ning südamelähedaste hobide jaoks. Kotli elulugu on dokumenteeritud tema rohkearvuliste joonistuste ja maalidega.

Väike-Maarja Põllumeeste Seltsi eestvõtmisel meenutatakse Kotlit tema 110. sünniaastapäeva puhul avatava mahuka näitusega Väike-Maarja Gümnaasiumi algklasside majas, kus lisaks Kotli kavandatud hoonetele saab näha ka tema loodud mööblit, tekstiile, joonistusi ja isiklikke esemeid.

Näituse koostasid Karin Paulus ja Kadri Kopso, teostas disainibüroo Velvet. Suureks abiks oli Alar Kotli tütar arhitekt Anu Kotli.

Toetasid Eesti Kultuurkapital, Siseministeerium kohaliku omaalgatuse programmist, Väike-Maarja vald, kohalikud ettevõtjad: Graanul Invest, Kaarli talu, Kiiker, Simuna Ivax, Joosand ning eraisikud.

Näitus avatakse 28. augustil kell 13 ning jääb lahti 28. septembrini esmaspäevast reedeni kell 8 – 18, laupäeviti 10 – 17. Eelneval kokkuleppel saab näitusekülastaja kuulata ka giidi selgitusi ning osaleda töötubades, proovides kätt Kotlile meelepärastes kunstivaldkondades.

Oodatud on kõik, kes soovivad rohkem teada saada Eesti ühe viljakaima ja mitmekülgseima arhitekti kohta. Näitus on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht