Kõhe tunne?!

Reedel , 1. augustil kell 18 avatakse näitus Feeling Queezy?!. Avamisel esinevad performance'itega Mischa Badasyan, Sandra Jõgeva, Kaja Kann, Flo Kasearu & Epp Kubu, Mimosa Pale ning muusikat mängivad DJ-d Hašš ja Neo Zion!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näitusel Feeling Queezy?! ehk eestindatult Kõhe tunne?! luuakse turvaline keskkond katsetamaks ülesaamist hirmudest ning tiivustamaks vaataja püüdlusi saama eneseteadlikuks, mis on igasuguse emantsipatsiooni aluseks. Mõiste queezy on Jennifer Boydi loodud kontseptsioon, mis ühendab mõisted queer ja queasy ehk eesti keeles ‘kväär’ ja ‘pööritustunne’. Kogu näituse kontseptsiooni lähtepunktiks on arusaam, et end väljaarvatu või veidrana tundmine väljendub pööritusena, mis õnneks enamasti möödub.

Feeling Queezy?! on kokku pandud eesmärgiga eksponeerida teoseid, millega kohtudes võiks vaatajat tabada enda äratundmine teose puändis. Keha ja mõistuse vahelisi seoseid esile kutsuvad abstraktsed installatsioonid on igale vaatajale arusaadavad isemoodi, vastavalt elus kogetule. Mitmed teosed näitusel Feeling Queezy?! / Kõhe tunne?! kujutavad ärevusttekitavaid olukordi, mille üle näitusekeskkonnas on hea rahulikult järgi mõelda.

Näitusele Feeling Queezy?! saab igaüks läheneda vastavalt oma sisemisele elu ja maailma kogemise huvile. Feeling Queezy?! puhul on oluline püüda mõtestada nii seda, mis vaatajat isiklikult puudutab kui ka seda, mis jääb kuidagi kaugeks. See ei pruugi alati olla lihtne, kuid näituse kõige olulisem sõnum ongi, et vaja on vaprust. Mõnikord nõuab vaprust hommikul voodist tõusmine, teinekord suve esimene suplus, kuid suurimat julgust nõuab alati elule silma vaatamine end kaotamata. Iga inimene seisab vahel silmitsi keeuliste olukordade ja vaatepiltidega, kuid oluline on need raskused ja hirmud lõpuks ületada.

Näitusega kaasneb 1. ja 16. augustil perfomance-programm, mida kureerivad Arthur Arula ja Kertu Moppel ning inglise-eestikeelne lugemik Feeling Queezy?! / Kõhe tunne?!

Näituse performance programmi on kokku pannud Arthur Arula ja Kertu Moppel. 1. augustil esinevad näituse avamisel performance’itega politoloogia taustaga Mischa Badasyan Berliinist (http://www.mischabadasyan.com/), Soomest pärit skulptor ja etenduskunstnik Mimosa Pale (http://mimosapale.com/). Eesti kunstnikest esinevad avamisel Kaja Kann, Sandra Jõgeva ning duona Flo Kasearu ja Epp Kubu. Performance’ite programm jätkub EKKMis 16. augustil koos Müürilehe Festivaliga, kus performance’itega esinevad kunstnikud Eestist, Küproselt, Soomest ja Suurbritanniast.

„Feeling Queezy?!” lugemik-giidi on valitud olulisemad esseed kaasaegsed queer-kunsti teoreetilised esseed, mis olid näituse koostamise teoreetiliseks raamiks ja inspiratsiooniks. Raamatus on avaldatud esseed Jennifer Boydilt, Renate Lorenzilt ja Eve Kosofsky Sedgwickilt. Esseed tõlkisid Martin Rünk ja Ellu Maar, toimetas Ester Kangur ja kujundas Brit Pavelson.

Näitus sünnib Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumiga.

Feeling Queezy?! / Kõhe tunne?!

Kuraator: Rebeka Põldsam (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus)

Kunstnikud: Antonia Baehr, Adam Christensen, Dénes Farkas, Kadi Estland, Danielle Kaganov, Neeme Külm, Jannicke Låker, Maren Poel, Kristin Reiman, Jaanus Samma, Ariel Schlesinger, Laivi, Triin Tamm, Anu Vahtra

Kujundaja: Brit Pavelson

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM), Põhja pst 35, Tallinn

2. august – 7. september, T-P 13-19

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht