Hiiu Folgi eelsoojenduseks toimuvad Kärdlas Keskkonnaõhtud

Pärimusmuusikafestival Hiiu Folk, mis saab alguse juba järgmisel nädala 17. juulil, on läbi aastate pööranud suurt tähelepanu keskkonnale ja looduse hoidmisele. Sestap on Hiiu Folk liitnud jõud Keskkonnaametiga ning nii ongi juba kolmandat aastat festivali soojendusürituseks Kärdlas toimuvad Keskkonnaõhtud.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

14. kuni 16. juulini saab kuulata erinevaid keskkonnateemalisi loenguid. Loodusõhtute seeriasse juhatab meid sisse tunnustatud eesti filoloog, folklorist ja õppejõud Marju Kõivupuu, kelle loengu teemaks on “Pärimus looduses, loodus pärimuses”. Loodusega seotud uskumused, tõekspidamised ning väärtushinnangud avavad väravad eelläinud põlvede loodusetunnetusse ning maailmapilti ning kõigest sellest Kõivupuu Kärdla Villalaos algusega kell 19 kõnelebki.

15. juulil astub Villalaos üles bioloog, zooloog ja looduskaitsja Uudo Timm, kes räägib Hiiumaa loodusväärtustest ja kaitsealadest, sellest, kuidas nendega koos elada ja neid kaitsta. Hiiu Folgi eelõhtul 16.juulil toimub loodusõhtu hiljuti valminud Palade loodushariduskeskuse Kivimimajas algusega kell 19.15. Selleks ajaks jõuab kohale ka buss teiste külastajatega Villalao juurest Kärdlas, mis väljub kell 19.00. Viimasel loodusõhtul räägivad tuntud Hiiumaa loodusinimesed Karin Poola ja Tiit Leito loodushariduskeskuse tegemistest ja eesmärkidest.

Keskkonnaga seotud teemadele on läbivalt tähelepanu pööratud ka festivali ajal. Näiteks leiab huviline festivali pealava juurest Kassari Kiigeplatsilt keskkonnatelgi, kus peidus vastused kõikvõimalikele keskkonna hoidmisega seotud küsimustele. Ka festivaliaegne prügimajandus on korraldatud keskkonnasõbralikke lahendusi silmas pidades. Selleks aga, et vältida ülearuse prahi tekkimist, saab festivalil osta üksnes lahtist jäätist. Mida vähem pakendeid, seda puhtam on meie kaunis loodus!

Loodusõhtute toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja on kõigile osalejatele tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht