Obinitsa Muuseumis avati näitus „SETO?“

Setomaal Meremäe vallas Obinitsa külas Seto Muuseumitarõs avati   tänaseid seto identiteediga seonduvaid probleeme elamuslikul moel tõstatav näitus „SETO?“.  Näitus käsitleb seto kogukonnale olulisi teemasid, küsides kuidas siduda praeguse seto kultuuri eeskujuks olevat 20. sajandi alguse ning tänapäeva eluviisi.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näituse eesmärgiks on aidata seto kogukonnal, Setomaa külastajatel ja seto kultuuri huvilistel mõtestada pikaajalisemaid kultuurilisi arenguid, milles muutumisprotsess on loomulik osa.
„Näituseidee on välja kasvanud seto kogukonna sisesest aktiivsest ja emotsionaalsest arutelust kultuuriliste piiride üle, mille tuumküsimuseks on „õigõ seto“ määratlemine kõigis eluvaldkondades.
Näitus „SETO?“ pakub võimalust jätkata seda arutelu olulistel seto identiteeti puudutavadel teemadel avalikus ruumis. Seetõttu on näituse „SETO?“ vorm ja kujundus elamuslik ja interaktiivne“,  sõnas näituse koostaja Eve Ellermäe.
„See näitus on seto punk“,  arvab näituse kujundaja Evelin Urm. „Seto ei ole ainult minevik, vaid ka tulevik. Seto elab täna ja praegu“.
Näitus jääb avatuks 31. oktoobrini.
Näituse „SETO?“ koostaja on  Eve Ellermäe ning kujundajad  Evelin Urm ja Sirje Rump.
Lähem info näituse kohta: www.facebook.com/ setonaitus lehelt

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht