Eesti Arhitektide Liidu aastanäitus pakub moodullasteaedadele alternatiivseid lahendusi

Eesti Arhitektide Liidu aastanäituse kuraatori leidmiseks korraldatud võistlusele laekus tähtajaks, 4. märtsiks kokku 18 tööd. Žürii otsustas esimese preemia väärtusega 1000 eurot anda võidutööle nimega „Mängiv inimene“, mille autorid on Kadri Klementi ja  Karin Tõugu. Võitjad saavad õiguse kureerida EAL 2014 aastanäitust, mis avatakse 20. oktoobril 2014 Tallinnas Disaini- ja Arhitektuurigaleriis.

 
Kokku laekus 18 ettepanekut ja nende seas oli mitmeid häid ideid. Võidutöö eristus teistest selgelt aktuaalsema teemavalikuga.
 
Võidutöö „Mängiv inimene“ käsitleb moodullasteaedade teemat, selle raames pakuvad arhitektid välja tänasele ettekujutusele moodullasteaiast alternatiivseid lahendusi, milles eelkõige pööratakse tähelepanu keskkonna kvaliteedile ja laste igapäevasele heaolule. Autorite sõnul ärgitab aastanäitus koos kataloogiga arutelusid omavalitsuste ametnike, lasteaiatöötajate, lapsevanemate ja arhitektide seas ja vahel.
 
Žürii avaldas lootust, et  tänavuse EAL aastanäitusega on ehk võimalik muuta riigi ja omavalitsuste tihti pealiskaudset rahakeskset suhtumist lasteasutuste ehitamisse.
 
 
Kaks võrdset preemiat suurusega 500 eurot pälvisid võistlustööd märgusõnaga „Koos“ ja „Eesti polaarjaam.“ Võistlustöö “Koos”, mille autor on Kadri Vaher keskendub Eesti elamuehituse ühekülgsuse probleemile. Žürii hinnangul on ka see teemakäsitlus täna väga ajakohane ning vajab laiemat arutelu ja tähelepanu. Võistlustöö “Eesti polaarjaam”, mille autorid on Mari Hunt ja Henri Laupmaa pakub välja konkreetse idee Eesti oma polaarjaama rajamisest.
 
Tänavune aastanäitus avatakse 20. oktoobril Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn) ja see jääb avatuks 2. novembrini. Aastanäitusega kaasneb kakskeelne kataloog ja toimub teemat tutvustav vestlusõhtu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht