Kolmapäeval kuulutatakse välja 2013. aasta parim betoonehitis

Kolmapäeval, 12. märtsil kuulutatakse Tallinna Ülikoolis toimuval betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2013” võitjad. Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu korraldatava võistluse peaauhind läheb betooni parimal moel esindava ehitise autorile.

„Betooni kui tähtsaima kodumaise ehitusmaterjali oskuslik kasutamine leiab meie konkursi kaudu laiema väljundi paljudele huvitavatele ja vajalikele ehitistele,” sõnas Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Kalle Suitslepp.
„Võistluse abil soovime kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule, tõsta betooni kui tugeva, hästi vormitava ja Eesti kliimas vastupidava ehitusmaterjali mainet,” lisas Suitslepp.

„Aasta Betoonehitis 2013” konkursi žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Eesti Projektbüroode Liidu ning Eesti ja Soome ehitusajakirjanduse esindajad.

14. betoonipäeva peakõnelejaks on soome arhitekt Asmo Jaaksi, kelle kavandatud ehitised on kahel korral võitnud sarnase Soome parima betoonehitise konkursi.
Betoonipäeval esinevad ettekannetega Eesti betoonehituse ja betoonarhitektuuri ajaloost tööstusajaloolane Uno Trumm ja arhitektuuriajaloolane Maris Mändel, kes mõlemad tutvustavad erinevatest vaatenurkadest Eesti betoonist ehitamise ca 150-aastast ajalugu. Uno Trumm ja Maris Mändel on peatselt ilmuva koguteose „Eesti betoonehituse ajalugu”
autorite seas.

Betoonipäev algab kolmapäeval, 12. märtsil kell 13.00 Tallinna Ülikooli Auditorium Maximum saalis (A002), Astra korpus, Narva mnt. 29.
Konkursi „Aasta betoonehitis 2013” võitjate väljakuulutamine orient. kell 16.00 žürii esimehe Aadu Kana juhtimisel.

2013. aasta betoonehitise tiitlile kandideerivad:
1. ABB tootmis- ja büroohoone – Aruküla tee 83, Jüri, Rae vald, Harjumaa;

2. Büroohoone – Kentmanni 4, Tallinn;

3. Jumalaema “Kiirestikuulja” ikooni Õigeusu Kirik – Loopealse 8, Lasnamäe, Tallinn;

4. Jõhvi viadukt (Jõhvi Liiklussõlm) – Jõhvi;

5. KVÜÕA Lahingkooli õppehoone – Kose tee 3a, Võru;

6. Metaprint tootmishoone – Betooni 2, Pärnu;

7. Sillamäe sadama kaid nr. 12-15 – Sillamäe;

8. Viljandi Gümnaasium – Hariduse 2, Viljandi;

9. Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistööd – Tallinn.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht