Ajaloolaupäevak Lennart Merist

Laupäeval, 14. detsembril kell 13 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis ajaloolaupäevak, kus tuntud kultuuritegelane Andres Langemets räägib Eesti Vabariigi president Lennart Merist.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Andres Langemets kõneleb laupäevakul Lennart Georg Meriga (1929?2006) seotud isiklikest mälestustest, mis pärinevad mitme aastakümne pikkusest ajast, eelkõige alates 1970. aastatest. Vaatluse alla tuleb Lennart Meri kirjutatud raamatu „Hõbevalge: Reisikiri tuulest ja muinasluulest“ (ilmus aastal 1976) retseptsioon ja sellele järgnenud seiklusrikkad ajad nii Kihnus, Moskvas kui Kirjanike Liidus ja Vabariigi Presidendi akadeemilises nõukogus (1994–2001). Mitmeid mälestuskilde ja meeleolukaid palu saab kuulda ka hilisematest aastatest.
 
Maarjamäe lossis toimuvad laupäevakud keskenduvad probleemsetele sõlmpunktidele ja teemadele Eesti ajaloos, mis vajavad täiendavat uurimist ning on atraktiivsed ja huvipakkuvad ka avalikkusele. Kuuenda loengutesarja läbiv teema on “Valitsejad Eesti ajaloos”. Eestil on läbi ajaloo olnud väga eripalgelisi juhte, võimukandjaid ja valitsejaid, kes on mänginud maa arengus olulist rolli. Kõik nad väärivad põhjalikumat tutvustamist ja nende teod tänapäeva vaatekohast analüüsimist. Loengusarja jooksul valgustavad tuntud Eesti ajaloolased uuemaid uurimistulemusi ning annavad hinnangu eri ajastu võimuesindajate tegevusele.
 

 
Ajaloolaupäevakud toimuvad laupäeviti algusega kell 13 Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn).
 
Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.
 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht