Liisa Kruusmägi Linnagaleriis

5. detsembril kell 18 avatakse Linnagaleriis Liisa Kruusmägi näitus "Ameerika jutustab & New York sketchbook".

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näitus „Ameerika jutustab” on jätk 2011. aastal valminud seeriale „Overheard Stories“ („Pealtkuuldud jutud“) ja sellel on esindatud nii maalid, joonistused, objektid kui fotod.
“Seeria sai alguse Rhode Island School of Designis õppides. Kogusin seal viibides inimeste jutte nii koolis, tänavatel, poes, kohvikus, bussis kui reisidel teistesse linnadesse (Providence’i, Bostonisse, New Yorki, Los Angelesse, San Franciscosse)” ütleb Liisa. “Ameeriklased räägivad väga palju ja enamasti on see tühi-tähi, aga see kuulub nende eluviisi juurde. Räägitakse oma elust, tööst ja perekonnast, ja seda sageli täiesti võõrastele inimestele. On tavaline, et sinult küsitakse kaupluses: mida kavatsed ostetud asjadega peale hakata? Kommenteeritakse kõike ja meelsasti, näiteks: sul on täna ilus soeng!”
Niisuguseid igapäevalugusid kogudes huvitas Liisat eelkõige hetkeolukorra jäädvustamine, ühiskonnast nii-öelda ühtse pildi loomine, samuti mõtete, kõnepruukide ja väljendite fikseerimine.
Vastvalminud installatsioon “New Yorgi sketchbook” sai teoks pärast viimast New Yorgi külastust. Reisimärkmete ja -ülestähenduste põhjal valminud teosed jätavad hüvasti sketchbook’i formaadiga ning ärkavad uuesti galerii seintel või saavad kolmemõõtmelise vormi. Naljakatest tähelepanekutest sündinud pealkirjades esineb rohkesti sõnamänge, paljud tööd ongi üles ehitatud leitud fraasidele ja sõnajuppidele. “Otsisin lauselõike igalt poolt, kuulasin tähelepanelikult ja kirjutasin nad märkmikusse üles; seejärel asusin kogutud materjali kujundisse vormima” selgitab Liisa.
Erinevaid materjale ja tehnikaid kasutades toob Liisa Kruusmägi meieni killukese New Yorgi igapäevaelust, mis ehk suurte pilvelõhkujate ja vaatamisväärsuste vahelt alati välja ei paista.
Näitus jääb avatuks 29. detsembrini.

LIISA KRUUSMÄGI
AMEERIKA JUTUSTAB & NEW YORGI SKETCHBOOK
06.12. – 29.12.2013
Tallinna Linnagaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht