Liia Leppiku ja rühmituse “Siidikäpp” näitused Võru Linnagaleriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

LIIA LEPPIKU isiknäitus “L”
Näituse avamine 5. detsembril kell 17.*/ Liia Leppik on sündinud ja kasvanud Võrus ning elab ja töötab siin ka praegu. Ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli (1982) ja magistriõpingud Tallinna Ülikoolis kunstiõpetaja erialal (2009). Praegu on tema põhitööks Võru Kunstikooli juhtimine ja noortes kunstihuvi sütitamine.
“Käesoleva näituse teeb juubelihõnguliseks ümmarguse numbriga eluikka jõudmine tänavu, sestap ka “L” näituse nimeks”, ütleb Liia. Näitusel “L”
on eksponeeritud valik viimase kaheksa aasta töödest.
Liia peab ennast “pühapäevamaalijaks”, kelle lemmikuks intensiivsete värvikooslustega abstraktne maalilaad. “Maalides võlub mind kõige enam kompositsioonilise harmoonia otsing, keskendumine värvi ja pindade dialoogile. Maalimine vallutab, mässib, haarab endasse, kaovad aeg ja ruum ja unustad hingatagi. Iga loominguline lend, olgu see kõrge või madal, annab võimaluse heita maailmale veidi teistsugune pilk, see on hingeseisund, mida tuleb võtta tõsiselt ja samas osata nautida,” ütleb Liia. L. Leppik on viljelenud ka looduslähedasemat maastiku- ja portreemaali, katsetanud erinevaid meediume, kuid taas abstraktse maali juurde tagasi pöördunud.
Esineb näitustel alates 1998. aastast.

Rühmituse SIIDIKÄPP (tekstiilikunstnikud Ainikki Eiskop, Sigrid Huik, Sirje Raudsepp, Merike Roodla ja Kersti Villand) **siidimaalide näitus “Kõik on muinasjutt”
3. detsembrist on Võru Linnagaleriis oma näitusega tekstiilikunstnikud Ainikki Eiskop, Sigrid Huik, Sirje Raudsepp, Merike Roodla ja Kersti Villand. Tekstiilikunstnikud, kes paluvad end kutsuda Siidikäppadeks, armastavad kõige enam siidimaali tema erinevates tehnikates. Nad on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (praegune EKA) ning töötavad vabakutseliste kunstnikena. Ühiselt on Siidikäpad mitmel aastal teinud näitusi Eesti eri linnade näitusesaalides.
Miks on kõik muinasjutt? Ainikki Eiskop on maalinud muinasjutu näitusele meie rahvuslike tikandite ainetel, punaseid tulilinnukesi ja müstilist veesilma. Sigrid Huik on kangale maalinud võlumetsa ja lilli ning kaitsnud end kilpidega kurja vastu. Merike Roodlal muinasjutukangastel on kogu maailm tema muinasjutulistes pisiasjades, Sirje Raudsepa siidimaalil näeme teiste seas musta kassi, aga ka muinasjutulisi ruute ja vaase. Kersti Villandi siidimaalidel on värvilised muinasjutud.
Sel aastal on Siidikäppade loomingut Võrus saanud vaadata ka Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitusel “Järje hoidja”.*

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht