Filmipäevad 2013 Okupatsioonide Muuseumis

23.–25. oktoobrini toimuvad Okupatsioonide Muuseumis filmipäevad, mil kolmel päeval linastuvad lähiajaloo sündmusi kajastavad filmid.

Kolmapäeval, 23. oktoobril
14.00 „Pronksöö“, rež Urmas E. Liiv, Eesti 2007
Dokumentaalfilm pronksmehe vastuolulisest sümboolsest tähendusest, monumendi ümberpaigutamisest Kaitseväe kalmistule ning kaasnenud rahutustest Tallinnas 2007. aasta aprillikuus.

18.00 „Vasturääkiv ajalugu“, rež Inara Kolmane ja Uldis Nieburgs, Läti 2010
Filmis avatakse Läti lähiajaloo erinevaid tõlgendusi ja tähistatavate mälestuspäevade vastuolulisust kolme tegelase jutustuse kaudu. Oma loo räägib lätlane, kes on olnud Nõukogude okupatsiooni metsikuste tunnistajaks; juut, kel õnnestus lätlaste seas elades pääseda holokaustist; ja venelane, kes sattus Lätisse saksa sõjavangina ja jäigi sinna elama, kui Punaarmee 1945. aastal Läti taasokupeeris.

Neljapäeval, 24. oktoobril
14.00 „Eva kaks elu“, rež Esther Hoffenberg, Prantsusmaa 2005
Dokumentaalfilm Poolas jõukas luterlikus saksa peres kasvanud Evast. Eva abiellub Samiga, õpib tundma juudi rahva kultuuri ja ajalugu, puutub kokku juutide saatusega Poola getodes ja kontsentratsioonilaagrites ning pöördub juudi usku.

18.00 „Leek ja Sidrun“, rež Ole Christian Madsen, Taani 2008 (eestikeelsete subtiitritega)
Kopenhaagen 1944, Saksa okupatsioon Taanis. Leek ja Sidrun on vastupanuvõitlejad, kelle ülesanne on kõrvaldada saksa ohvitsere ja nende Taani kollaborante. Filmis, mis põhineb tõsielusündmustel, on tihedalt põimunud küsimus usaldusest ja keerulistest valikutest.

Reedel, 25. oktoobril
14.00 „Talvise liblika lend“, rež Kim Kyu Min, Lõuna-Korea 2011
11-aastane Jin Ho ei usu oma isa, kes rääkis, et kunagi sõi ta iga päev kana. Jin Ho unistab kana söömisest ja igal õhtul enne magamajäämist kujutleb ta end kokana kana küpsetamas. Põhja-Koreast põgenenud režissööri Kim Kyu Min’i esimene täispikk film kirjeldab Põhja-Korea elanike habrast igapäevaelu, mille lahutamatuks osaks on pidev näljatunne ja toidu hankimine.

18.00 „Laager 14 – totaalne kontrolltsoon“, rež Mark Wiese, Lõuna-Korea, Saksamaa 2012
Poliitvangide lapsena vangilaagris üles kasvanud Shin Dong-huykil õnnestub laagrist põgeneda ja jõuda pärast kuid kestnud põgenemist Lõuna-Koreasse. Ta on ainuke teadaolev vangilaagris sündinu, kel on õnnestunud Põhja-Korea „totaalsest kontrolltsoonist“ põgeneda. Shin Dong-huyki lugu illustreerivad animeeritud stseenid, varjatud kaameraga filmitud seigad laagrist ning intervjuud endiste laagrivalvuritega.

Vt ka http://okupatsioon.ee/et/component/content/article/419

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht