Kunstiakadeemia arhitektuuritudengid köitsid 39 Tallinna raekoja ideed raamatuks

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri eriala üliõpilased esitlesid värskelt ilmunud raamatut “39 Raekoda. EKA arhitektuuri üliõpilaste 3.kursuse projektid (2009-2012)”, esitlus toimus Tallinna arhitektuuribiennaali rahvusvahelise arhitektuurikoolide näituse raames Linnahallis. Kogumik “39 raekoda” analüüsib  ideid ja projekte, mida Eesti Kunstiakadeemia 3. kursuse arhitekuuritudengid töötasid aastatel 2009-2012 välja Tallinna uue linnavalitsuse hoone projekteerimiseks 3+1 arhitektide juhendamisel.

“Lõplikult viimistletud plakatid ning lihvitud maketid kaitsmistel on vaid jäämäe pealmine osa, mille all peituvad lõputud töötunnid, hulk liimiseid proovimakette, esitlusi õppejõududele ning omavahelisi öiseid arutelusid,” selgitavad üliõpilased mahukate ideede kogumikku köitmise põhjust.   Raamatus oli võimalik ideed sorteerida ühiste nimetajate alla ja avalikkuse ette tuua. 

“Kuigi enamik ideedest ei realiseeru, on arhitektuurihuvilistel ja linnakodanikel võimalik kontseptsioonidega tutvuda ja mõista seeläbi paremini arhitektuuri tegemise protsessi,” selgitavad nad.

Raamat “39 raekoda” räägib avaliku ruumi mõistest ja linnaehituslikest ideedest Tallinna kontekstis. “Tallinn on nagu džungel, kus tõde justkui algab ja sama kiirelt ka lõpeb, kus üks teema muutub järsku teiseks ning enamik neist on jäänud lihtsalt pooleli. Kui sa oled harjunud džunglis töötama, siis võtad seda loomulikuna, siis on ka silmale nähtamatud rajad piisavalt laiad teed,” sõnab üks kursuse juhendajatest Markus Kaasik.

Lisaks tudengite projektidele sisaldab “39 raekoda” intervjuusid juhendajate, konsultantide, kriitikute ja kaasatud õppeainete spetsialistidega:
“Miks meile vaja maastikuarhitektuuri?” vestlusringis maastikuarhitektuurse osa juhendajad Reinhard Micheller ja Günther Schalk (michellerundschalk, München) ning Katrin Koov (KAVAKAVA, EKA maastikuarhitektuuri õppekava juht).
“Integreerides masinprotsesse inimsaavutustega” prof. Fabio Gramazio (ETH Zurich) ja Martin Melioranski (EKA 3D labori juhataja).
“Struktuur eri pikkusskaaladel” Salmaan Craig (Foster + Partners) ja Martin Melioranski (EKA 3D Labori juhataja).
Suures vestlusringis osalesid prof. Andres Alver, prof. Toomas Tammis, prof. Jüri Soolep (Umea School of Architecture), Eik Hermann ning juhendajad prof. Andres Ojari, Markus Kaasik, Ilmar Valdur (3+1 arhitektid).
Tudengeid konsulteerisid konstruktsioonide osas insener Heiki Meos ning tuleohutuse teemal Vassil Hartšuk.

Raamatu toimetasid õppejõud Andres Ojari, Ilmar Valdur, Markus Kaasik ja tudengid Laura Linsi, Roland Reemaa ja Siim Tiisvelt; kujundasid Laura Linsi, Roland Reemaa ja Siim Tiisvelt.
Väljaandmist toetasid Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja Eesti Kultuurkapital.
—————————————————————————————————————–
“39 Raekoda. EKA arhitektuuri üliõpilaste 3. kursuse projektid (2009-2012)”
ISBN 978-9949-467-39-6
Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond
Tallinn 2013

Raamatut on võimalik soetada esitlusel ja seejärel Eesti Kunstiakadeemia raamatukogus, Estonia pst 7/Teatri väljak 1, Tallinnas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht