1Galerii avas Robert Viola ja Raul Meele ühisnäituse

1Galerii

Alates 13. juunist on 1Galeriis avatud Raul Meele ja Robert Viola ühisnäitus, kus kunstipublik saab osa kahe väikeriigi kunstniku maastikukäsitlustest.

Suvehooaja 1Galerii näitusel on esitletud Raul Meele looduskeskkonda Eestist, mis on kõrvutatud Robert Viola Luksemburgi tööstusmaastikega. “Kuigi kahe kunstniku tööd on loodud erinevas keskkonnas ja meediumis, on tööde ühendavaks lüliks maastikukäsitlus. Mõlema tööd peegeldavad elu- ja kasvukonnaga suhestumist ning tekitavad ühismõjus täiendavaid mõtteid ja emotsioone,” ütles näituse galerist Mihkel Ilus.

Robert Viola kujutab urbanistlikke keskkondi ning tööstushooneid, millest tema teostes saavad hiiglaslikud vaikelud. Viola maalitehnikatehnika mitmekesisus väljendab kujutatud struktuuride keerukust. Kunstnik keskendub tundlikult objektidele ning esitab murtud toonides dokumenteerivaid vaateid. Raul Meele laululindude seeria loob graafilisi kujundeid ja loodusmaastikke, mis pakub meeliköitvaid värvi- ning mõttemänge mitmel tasemel. Tema töödes puudub ka kõige tehnitsistlikumate, kõige mehhaanilisemate kujundite abil lahendatud töödes vastandus kultuuri ja natuuri vahel. Linnulaulu sõnaline transkriptsioon on poeesia, mille taga nähtuvad kujutis ja hääl on iseenesestmõistetavalt loomulikud.

Meele ja Viola ühisnäitus jääb avatuks 15. augustini. Näitusesaal on külastajatele avatud kolmapäevast reedeni kl 14-19 ning laupäeval ja pühapäeval kl 12-19.

Avatud näitus on Eesti ja Luksemburgi kunsti ühendavas 1Galeriis juba järjekorras kolmas. Varem on kunstipublik galerii vahendusel saanud osa Frank Jonsi ja Jüri Kase ning Marc Bertemes ja Priit Pärna loomingust.

1Galerii näol on tegemist kultuurialase koostöö laiendamisega Eesti ja Luksemburgi vahel, millele aitavad kaasa Luksemburgi aukonsul Eestis Vahur Kraft ning MTÜ Luksemburgi Sõprade Selts. Vastavatud näitust toetas ka Luksemburgi Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht