10. mail, kell 17.00 Eesti Arhitektuurimuuseumis näituse “MAZZANO! 20 aastat kunstile” avamine

Arhitektuurimuuseum

MAZZANO!
20 aastat kunstile
 
Olete oodatud näituse avamisele 10. mail, kell 17.00 Eesti Arhitektuurimuuseumis!
 
Soome ja Eesti nüüdiskunst Eesti Arhitektuurimuuseumis 11.05–10.06.2012
 
Stig Baumgartner, Nanna Hänninen, Ly Lestberg, Tiina Mielonen, Antti Oikarinen, Marja Pirilä, Tiit Pääsuke, Anna Retulainen, Liina Siib, Katja Tukiainen, Maria Valdma, Tanel Veenre, Viggo Wallensköld
 
Kuraator: Timo Valjakka
Korraldaja: Väinö Tanneri Fond, Helsingi
 
Väinö Tanneri Fond on 1990. aastast saati toetanud Soome ja Eesti kunstnikke ja kirjanikke, pakkudes neile võimalust töötada Itaalias Rooma lähistel keskaegses Mazzano Romano väikelinnas, mis asub iidsel etruskide alal.
 
Nüüdseks on Mazzanos töötamas käinud peaaegu 200 kunstnikku ja kirjanikku. Stipendiumiperiood kestab kaks kuni kuus kuud.
 
1995. aastast alates on Väinö Tanneri Fond korraldanud iga viie aasta tagant Mazzanos töötanud kunstnike teostest näituse. Esimene näitus „Mazzano aeg” avati Helsingi Taidehallis 1996. aasta jaanuaris ja teine 2001. aasta aprillis. Kolmas näitus korraldati Helsingis Forum Boxis 2006. aastal.
 
2011. aasta jaanuaris avati Amos Andersoni kunstimuuseumis ateljeetegevuse 20 aasta täitumist tähistav pidulik näitus, kus esitleti Mazzanos töötanud kümne Soome ja ühe Eesti kunstniku uusi ja ka mõningaid vanemaid teoseid. Näitusel välja pandud maalid, fotod, installatsioonid ja videod olid valminud või vähemalt alguse saanud stipendiumiperioodil. Kuraator oli kunstikriitik Timo Valjakka, kelle hooleks olid olnud ka kolm varasemat näitust, ja väljapanek sai teoks koostöös Amos Andersoni kunstimuuseumiga.
 
Aastapäevanäitus liikus Helsingist edasi Tamperesse, kus see avati pisut laiendatud kujul 2011. aasta novembris. Näitus korraldati koostöös Tampere kunstimuuseumiga ning sellel osales 14 kunstnikku Soomest ja üks Eestist.
 
Eesti Arhitektuurimuuseumis avatav väljapanek on aastapäevanäituse kolmas versioon. Osaleb kaheksa Soome ja viis Eesti kunstnikku. Näitus saab teoks koostöös Eesti Arhitektuurimuuseumi ja Eesti Kunstiakadeemiaga ning seda on korraldada aidanud ka Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus. Näitus on Eesti Arhitektuurimuuseumis üleval 11. maist 10. juunini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht