Britta Benno & Heather Beardsley näituse “Oli mul kord…” avamine 15.10 Kraamis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Britta Benno. Once I Had. 3D-sketch

Duonäituse pealkirjastus „Oli mul kord“ viitab omamise, mugava ületarbimise ja muude inimese ennasthävitavate tõekspidamiste kaduvusele tuleviku Maal.

„Oli mul kord…“ on Britta Benno mõtteline jätk suvisele isikunäitusele „Düstoopiline Tallinn“. Vabaduse väljaku hoonete asemel on seekord düstoopilise linnamaastiku võttekohaks projektiruumile Kraam lähedal asuvad Mustamäe paneelmajade rajoon.

Benno kaasas projekti Viinis kunstiresidentuuris kohatud kaasresidendi, Ameerika kunstniku Heather Beardsley, kes kujutab kummastavalt sarnaseid düstoopilisi linnastseene. Kunstnike ühendab tehniliselt ka nostalgiliste leidesemete kasutamine, kollaažilik kihiline võttestik, trükigraafilised ülekandmise meetodid ja ootamatute materjalide kombineerimine. Benno joonistab, trükib või animeerib düstoopilistele linnavaadetele vee või tule, Beardsley õmbleb või tikib hooned taimestiku mahulisse rohelusse.

Britta Benno on Tallinnas elav ja töötav joonistus- ja graafikakunstnik. Teda huvitavad erinevad hübriidtehnikad ja materjalid ning nende kõrvutamisel ja kombineerimisel avanevad uued perspektiivid. 2018. aastast õpib ta Eesti Kunstiakadeemia doktoriõppes kunsti ja disaini erialal, loomepõhise uurimistöö teemaks “Kaasaegsed eesti naisgraafikud: identiteedid, meediumid ja omaruumid.“www.brittabenno.com

Heather Beardsley on Ameerika kujutav kunstnik. Aastatel 2016-2017 pälvis ta Saksamaa Alam-Saksi teadus- ja kultuuriministeeriumi rahvusvahelise kunstniku stipendiumi. Ta lõpetas Chicago Kunstiinstituudi vabade kunstide magistriprogrammi tekstiili- ja materjaliteaduse alal 2015. aastal. Tema töid on eksponeeritud kõikjal Ameerika Ühendriikides, aga ka Euroopas: Suurbritannias, Austrias, Saksamaal ja Slovakkias. www.heatherbeardsley.com

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht