Bita Razavi Valga Muuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Bita Razavi

Bita Razavi Valga Muuseumis 03.07. – 03.08.2018

BITA RAZAVI: ÜHEST DIALEKTIKAST TEISE
külalisesinejad:
Elīna Sundukova
Lauri Laanisto
Mart Paadik
Voldemārs Šķēle

Valga Muuseumis 03.07. – 03.08.2018
Avamine 03.07. kell 16.00

Väline ja sisemine loovad jagunemise dialektika, mille ilmne geomeetrilisus pimestab meid niipea, kui me rakendame seda metafooride vallas. Siiski, nende vastastikusest vastuseisust hoolimata sõltuvad nad üksteisest oma identiteetide säilitamisel.

Näitus “Ühest dialektikast teise” uurib üsnagi detailsel tasandil ning kunstniku kogemustest lähtuvalt oma ja võõra vahelisi suhteid ning laiemalt kuuluvuse ideed kui sellist. Nõnda toob Razavi kokku kunstnikud ja mittekunstnikud – need, kes kuuluvad institutsionaalsesse kunstiskeenesse, ja need, kes sinna ei kuulu. Samuti kohtuvad näitusel need, kes kuuluvad Euroopasse, ja need, kes ei kuulu.

Näitusel on fotoseeria, millega alates 2013. aastast Eestis elanud Razavi uurib neid tegevusi või visuaalseid elemente, mis asetavad ta kategooriasse “Teine”. Kõrvuti sellega eksponeeritakse fotosid Balti riikide mahajäetud majadest, mille omanikest on tõenäoliselt saanud võõrad mõnes teises riigis.

Eraldi tööna on Razavi toonud galeriisse Läti ja Eesti mittekunstnikud, kelle teosed asetuvad kõnealuse näituse kaudu kaasaegse kunsti konteksti. Näitus ise toimub aga Valga Muuseumis, mis asub väljaspool kaasaegse kunsti skeenet.

Bita Razavi (sündinud Tehranis, 1983) elab ja töötab Helsingis, Soomes ja Metsakivis, Eestis. Tal on olnud isiknäitused Soomes, Saksamaal, Iisraelis, Iraanis ja Rootsis. Näitus Valga Muuseumis on ühtlasi tema esimene näitus Eestis, kus ta on osaliselt elanud alates 2013. aastast. Razavi oli esimene Oskar Öflundsi Fondi suurpreemia laureaat 2017. aastal.

Näitus on osa kollektiivsest uurimusest “Sada Paplit”.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht