Berit Teeääre näitus “120 años” Hop galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alates 8. veebruarist on võimalik HOP galeriis vaadata Berit Teeääre näitust “120 años”.

Hispaaniakeelse pealkirja “120 años” alla on koondatud kunstniku uus looming, mille ühisnimetajaks võiks olla inimelu ajalikkus. Näituse juured ulatuvad 2013. aastasse, kui sai alguse protsess, mis peaks autori arvates kestma kauem kui tema ise. “Seda teekonda poleks kuidagi võimalik alustada neil, kes selle lõpuni käima peavad. Hiljem tuleb kellelgi teatepulk minult üle võtta,” ütleb Berit Teeäär. “Laenates meelevaldselt üht ühiskonda kirjeldavat suurt tsitaati: ühel hetkel võiks sellest saada “leping elavate, surnute ja nende vahel, kes veel tulemas”. Ei saa ka välistada võimalust, üsna tõenäolist võimalust, et pikaajaline protsess katkeb – kaovad inimesed, kaob käest aeg, või kaotab keegi lihtsalt huvi.”

Hetki, millises elupunktis me oma lähedastega kohtume ja millal üksteisest lõplikult lahkume, ei ole me üldjuhul võimelised kontrollima, küll aga mõjutama seda, milliseks omavahelised kokkupuuted võiksid kujuneda. Näitusel esitatud tööd näivad vaid peatuvat hetkes, kuhu protsess on praeguseks jõudnud, pannes jätkuvalt proovile nii autorit kui ka kujutatavaid. Ilmselt ka 21.–22. sajandi fotograafiat.

Berit Teeäär on lõpetanud EKA 1995. a. metallikunstnikuna ning 2010. a. fotograafia eriala magistriõppe. 2002. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige. Tema loomingusse kuulub nii ehte-, foto- kui ka installatsioonikunsti. Ta on osalenud arvukatel näitustel Eestis ja mujal maailmas alates 1994. aastast. Silmapaistvaimad ülesastumised on toimunud kunstnikerühmituse F.F.F.F. koosseisus. Pärast rühmituse tegevuse lõppu on Berit Teeäär osalenud mitmetel grupinäitustel, isiknäitusega Draakoni galeriis 2011. aastal. Tema loomingut on omandatud Eesti Kunstimuuseumi ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogudesse.

Näituse avamist eelneval õhtul ei toimu, huvilistel on võimalik kohtuda autoriga HOP galeriis 16. veebruaril kell 15.00.

 

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht